Німеччина закликала Польщу проаналізувати власну історію на фоні прийнятого "історичного" закону

Поділитися
Німеччина закликала Польщу проаналізувати власну історію на фоні прийнятого © serc.carleton.edu
Німеччина не перекладає вини за масове знищення євреїв, але прагне нарешті досягти консенсусу.

Німеччина не перекладає вини за масове знищення євреїв на сусідню Польщу, але огляд на події у власній історії є єдиним шляхом до примирення. Так в суботу керівник МЗС ФРН Зігмар Габріель прокоментував зміни, внесені до польського закону про Інститут національної пам'яті.

"Ми переконані, що тільки ретельний огляд власної історії може привести до примирення. Це означає, що люди, які вимушені були зазнати нестерпних страждань Голокосту, можуть говорити про ці страждання відкрито і без обмежень", - цитує німецького міністра "Укрінформ".

Габріель зазначив, що будь-яка фальсифікація історії, термін "польські концентраційні табори", рішуче засуджується в німецькому суспільстві. Однак він додав, що всебічний аналіз німецької історії і німецької відповідальності - це "вічний моральний обов'язок для німців, з урахуванням злочинів, скоєних німцями і Німеччиною у тому числі і в Польщі".

"Немає ані найменшого сумніву в тому, хто несе відповідальність за табори смерті, хто експлуатував і вбивав мільйони європейських євреїв там - це німці. Це організоване масове вбивство було розпочате нашою країною і ні ким іншим, окремо взяті колабораціоністи нічого в цьому не міняють", - заявив дипломат.

Габріель розповів, що сам протягом 15 років організовував і керував молодіжними груповими поїздками на меморіальні майданчики колишніх концентраційних таборів в Аушвіці та Майданеку. І йому було ясно, що це були німецькі концентраційні табори, які не випадково були розміщені в Польщі, оскільки польська культура була приречена бути стертою, як і все єврейське життя.

"Усвідомлення цієї історичної вини є частиною сьогоднішньої німецької ідентичності в нашій демократичній державі і центральним консенсусом усіх демократичних сил в нашій країні", - заявив Габріель.

Саме тому, за його словами, Німеччина заради своїх власних інтересів передає пам'ять про ці звірства молодим поколінням і не допускає релятивізації.

Нагадаємо, що в ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами прийняв без поправок скандальний закон про інститут національної пам'яті, яким передбачено кримінальну відповідальність за заперечення "бандерівських злочинів" проти поляків, а також за спроби покласти на поляків відповідальність за нацистські злочини, зокрема, за співучасть у Голокості.

У відповідь президент Петро Порошенко висловив стурбованість прийнятим сеймом скандальним законом та назвав його необ'єктивним та категорично неприйнятним.

Міністерство закордонних справ України також висловило глибоку стурбованість у зв'язку із схваленням польським парламентом цього законопроекту. Українське зовнішньополітичне відомство закликало офіційну Варшаву до продовження конструктивного діалогу щодо чутливих для обох країн історичних питань.

Також ініціативу польських законотворців розкритикував Ізраїль, розцінивши його як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення. У зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Законопроект також розкритикували в ОБСЄ та Держдепартаменті США, заявивши, що він може підірвати свободу слова та академічного дискурсу в країні.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі