Очільниця МЗС Канади розкритикувала польський закон про заборону "бандеризму"

Поділитися
Очільниця МЗС Канади розкритикувала польський закон про заборону Фріланд озвучила позицію Канади щодо "антибандерівського закону" © Flickr/Joseph Morris
На думку Христі Фріланд, закон загрожує свободі слова.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд висловила стурбованість у зв'язку з прийняттям польським паралментом так званого "антибандерівського закону". Дипломат підкреслила, що цей закон загрожує свободі слова та академічної дискусії.

"Канада стурбована можливим впливом на свободу слова польського законопроекту про співучасть у Голокості. Ми закликаємо Польщу поважати наукові знання і забезпечити відкритість дискусій і освіти про жахи нацистських лагерей смерті", - написала очільниця МЗС Канади на своїй сторінці у Twitter у п'ятницю, 2 лютого.

Нагадаємо, що в ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами прийняв без поправок скандальний закон про інститут національної пам'яті, яким передбачено кримінальну відповідальність за заперечення "бандерівських злочинів" проти поляків, а також за спроби покласти на поляків відповідальність за нацистські злочини, зокрема, за співучасть у Голокості.

У відповідь президент Петро Порошенко висловив стурбованість прийнятим сеймом скандальним законом та назвав його необ'єктивним та категорично неприйнятним.

Міністерство закордонних справ України також висловило глибоку стурбованість у зв'язку із схваленням польським парламентом цього законопроекту. Українське зовнішньополітичне відомство закликало офіційну Варшаву до продовження конструктивного діалогу щодо чутливих для обох країн історичних питань.

Також ініціативу польських законотворців розкритикував Ізраїль, розцінивши його як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення. У зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Законопроект також розкритикували в ОБСЄ та Держдепартаменті США, заявивши, що він може підірвати свободу слова та академічного дискурсу в країні.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі