Велика частина коштів піде на розміщення біженців, а також на мовні та інтеграційні курси.
Крім цього, кожна федеральна земля планує витратити на мігрантів і біженців в цьому році від 3% до 8% відсотків бюджету.
За словами прем'єр-міністра землі Рейнланд-Пфальц Малу Дреєр в інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt, федеральному бюджету слід взяти на себе додаткові витрати в розмірі "двозначної мільярдної суми".
Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. У минулому році в цій країні більше 1 мільйона осіб подали заяви на статус біженця. Необхідність обмежити міграційне законодавство різго загострилася після нападу на жінок у новорічну ніч в 12 регіонах Німеччини.
14 січня бундестаг прийняв закон, згідно з яким мігранти, що шукають політичного притулку в Німеччині, повинні будуть отримувати "паспорт біженця". Претенденти на отримання статусу біженця будуть отримувати посвідчення при першому контакті з владою ФРН. Мігранти, які вже знаходяться в Німеччині, почнуть отримувати його з кінця лютого цього року. В документі будуть вказані ім'я, дата і місце народження, громадянство, стать, зріст, колір очей, стан здоров'я, освіта, професія і віросповідання. Документ буде містити фото і відбитки пальців. Всі дані будуть внесені в спеціально створену для цього центральну базу даних, доступ до якої матимуть всі зацікавлені відомства, включаючи поліцію.
У цілому розміщення, обслуговування та інтеграція біженців, що включає мовні курси, обійдеться Німеччині в 2016-2017 роках майже в 50 млрд євро.