Розміщення, обслуговування та інтеграція біженців, що включає мовні курси, обійдеться Німеччині в 2016-2017 роках майже в 50 млрд євро, свідчать результати дослідження, проведеного кельнським Інститутом німецької економіки (IW), передає агентство DPA.
За даними IW, лише в 2016 році на зазначені цілі доведеться витратити 22 млрд євро - ця сума розраховується за умови, що у ФРН буде розміщено 1,5 млн шукачів притулку. Якщо ж кількість прибуваючих у країну біженців зросте до 2,2 млн осіб, то в 2017 році витрати досягнуть 27,6 млрд євро.
У разі реалізації даних прогнозів в 2017 році міністру фінансів Німеччини Вольфгангу Шойбле не вдасться сформувати бездефіцитний бюджет, підкреслюють експерти IW.
Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.
Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року ФРН прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для ZN.UAОлексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".