Уряд Німеччини вважає за необхідне призупинити переговори Євросоюзу з Туреччиною на тлі масштабних репресій, розпочатих турецькою владою після невдалої спроби державного перевороту, заявив речник Федерального уряду німеччини Штеффен Зайберт 22 липня.
Як повідомляє Deutsche Welle, він підкреслив, що зараз початок нового етапу подібних переговорів є немислимим, хоча вказав при цьому, що рішення про переговорах приймає не Німеччина.
Подібну заяву для ЗМІ зробив також глава належного до правлячої коаліції Християнсько-соціального союзу (ХСС) Горст Зеехофер, який зазначив, що в Туреччині триває демонтаж правової держави.
Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом.
Вже на наступний день почалися масові затримання і арешти. Не менш 45 тисяч осіб було затримано, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайипу Ердогану.
Раніше видання The Telegraph писало, що Туреччину можуть виключити з НАТО. Держсекретар США Джон Керрі вже встиг попередити, що Туреччина може бути виключена з Альянсу у випадку, якщо президент Ердоган не припинить в країні "чистки" після провалу спроби здійснення в країні військового перевороту.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана для DT.UA.