Туреччину можуть виключити з НАТО – The Telegraph

Поділитися
Туреччину можуть виключити з НАТО – The Telegraph Питання щодо подальшого членства Туреччини в НАТО був піднятий після загальнонаціонального придушення опору
Радикальна політика Ердогана після невдалого військового перевороту викликає серйозну стурбованість у Заходу.

З моменту вступу в 1952 році Туреччини в НАТО країну розглядали як життєво важливий оплот захисту Європи від загроз, що виходять з Росії та арабського світу. А близькість країни до гарячих точкок в Іраку і Сирії знову підкреслила важливість Туреччини в НАТО, особливо у світлі нової терористичної загрози, витікаючої від "Ісламської держави".

Географічне положення Туреччини стало причиною розгортання на її території авіабази Інджирлік, де зберігається тактична ядерна зброяНАТО. "Факт, що в даний час Вашингтон відкрито говорить про можливість призупинення членства Туреччини в НАТО показує, наскільки сильно відносини між Анкарою та її західними союзниками погіршилися з моменту нещасливого військового перевороту (невдалої спроби – ред.) минулого тижня", - йдеться у статті британського видання The Telegraph.

Питання щодо подальшого членства Туреччини в НАТО був піднятий після загальнонаціонального придушення опору, організованого президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом.

Переворот, організований групою незадоволених військовослужбовців, не вдався на відміну від "перевороту" на чолі з Ердоганом, який на даний момент йде проти всіх своїх супротивників.

Держсекретар США Джона Керрі вже попередити, що Туреччина може бути виключена з НАТО у випадку, якщо продовжить проводити "чистки". Керрі заявив, що США "будуть дуже уважно стежити за тим, що відбувається в Туреччині".

Видання підкреслює, що якщо Ердоган припинити "чистки", то тоді Туреччини вдасться залишитися важливим членом НАТО. "Але якщо він дійсно має намір продовжити свою радикальну ісламістську лінію політики, то НАТО не буде іншого вибору, крім як позбутися від свого неспокійного турецького союзника", - резюмує автор.

Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом.

Вже на наступний день почалися масові затримання і арешти. Не менш 45 тисяч осіб були затримані, звільнені або відсторонені від роботи. Серед звільнених, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецька влада вважає недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайїпу Ердогану.

Всього звільнено близько 15 тисяч вчителів і викладачів, півтори тисячі деканів, майже дев'ять тисяч співробітників міністерства внутрішніх справ, півтори тисячі співробітників міністерства фінансів і близько 250 співробітників офісу прем'єр-міністра.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі