Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що не погодиться на будь-яке комюніке «Великої двадцятки» (G20) на саміті у Бразилії, якщо в ньому не буде згадки про війну в Україні. Бразилія намагається уникнути цього й навіть використання слова «війна» у комюніке знаходиться під питанням.
«Затвердження комюніке залежить від того, чи буде в ньому відображена геополітична ситуація, і чи заявимо ми, що ми говоримо про це, а не про те, що справи йдуть як завжди. Ми не можемо уникнути того факту, що проти України ведеться війна», – сказав Лінднер журналістам у Сан-Паулу 29 лютого, повідомляє Bloomberg.
У чорновому варіанті комюніке серед викликів згадуються «конфлікти в багатьох регіонах світу», не називаючи їх, а також «геоекономічна напруженість». Текст проекту комюніке не є остаточним і може ще змінитися.
Нагадаємо, президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва поставив за мету надати на G20 потужніший голос Глобальному Півдню у світовому процесі прийняття рішень. Раніше да Сілва заявив, що запросив президента РФ Владіміра Путіна на саміти G20 і БРІКС у Бразилії у 2024 році, але попередив, що того можуть заарештувати за ордером Міжнародного кримінального суду.
Росія традиційно проводила надзвичайно потужну пропаганду в постколоніальних і найбідніших країнах. Одночасно зі спецопераціями російські політологи працювали над ідеями, неприйнятними для фахівців, але втішними для самолюбства багатьох представників Глобального Півдня. Якими саме? Про це пише Сергій Корсунський у статті «Не всі у світі проти Путіна: як Україна працює з Глобальним Півднем» на ZN.UA.