Лула визначив пріоритети головування Бразилії в G20

Поділитися
Лула визначив пріоритети головування Бразилії в G20 © EPA-EFE/Andre Borges
Як очікується, особлива увага приділятиметься Глобальному Півдню.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва поставив за мету надати Глобальному Півдню потужніший голос у світовому процесі прийняття рішень, використовуючи цьогорічне головування своєї країни в групі найбільших економік G20. Про це повідомляє Reuters.

Заклик Лули до реформи глобального управління та оновлення системи Організації Об'єднаних Націй, яка існує протягом десятиліть, пролунав минулого тижня на зустрічі міністрів закордонних справ країн G20 в Ріо-де-Жанейро. Цього тижня міністри фінансів країн групи зустрінуться в Сан-Паулу.

Однак дипломати кажуть, що розширення Ради Безпеки ООН, де країни з правом вето можуть на словах підтримувати цю ідею, але вже давно відкладають дискусії, які можуть розмити їхній статус, буде нелегкою справою.

Лула — лівий політик і авторитетний захисник інтересів країн, що розвиваються, визначив боротьбу з голодом і бідністю та стримування кліматичних змін як пріоритети під час головування Бразилії у G20.

Він також прагне кращого представництва Глобального Півдня в багатосторонній системі, включаючи фінансові інституції, створені після Другої світової війни: Міжнародний валютний фонд та Світовий банк.

Бразилія вже зробила кроки в цьому напрямку, наполягаючи на тому, що Африканський Союз повинен стати офіційним членом G20, посилаючись на приклад Європейського Союзу. Очікується, що Африканський Союз візьме повноцінну участь у цьогорічному саміті G20 від імені країн Африки. Члени південноамериканського митного союзу МЕРКОСУР також запрошені до участі під час головування Бразилії.

Залучення за стіл переговорів більшої кількості країн, що розвиваються, посилює тиск на фінансові інституції, які традиційно контролюють Європа та США, з тим, щоб вони розглянули такі пропозиції, як бразильська, щодо скорочення боргів країн шляхом їх конвертації в інвестиції.

На зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків G20, яка відбудеться цього тижня в Сан-Паулу, країни Глобального Півдня будуть відігравати провідну роль у підготовці підсумкової заяви, де, як очікується, буде згадано про спрямування більшої кількості грошей від багатших країн на підтримку економік, що розвиваються.

"G20 стає головним полем битви між розвиненими країнами та країнами Глобального Півдня. Країни Глобального Півдня хочуть взяти на себе лідерство на форумі G20, особливо в умовах, коли Сполучені Штати заклопотані виборами, а економіка Європи ослаблена", - сказав чиновник в інтерв'ю Reuters на умовах анонімності.

Посилення позицій країн Глобального Півдня в G20 викликало певний дискомфорт серед багатих держав. Але розвиненим країнам доведеться мати справу з новими геополітичними реаліями, вважає глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель.

"Бразилія зосередилася на інтересах і проблемах так званого Глобального Півдня. Це більше не діалог лише між великими державами", - сказав він, додавши, що це позитивний розвиток подій, який дозволяє уникнути поділу світу на "решту проти Заходу".

G20 була створена після фінансової кризи 2007-2008 років для залучення ключових країн з економікою, що розвивається, до переговорів, які раніше обмежувалися групою семи промислово розвинених країн, і стала головним майданчиком для економічного та фінансового співробітництва. На країни G20 припадає близько 85% світового ВВП, понад 75% світової торгівлі та близько двох третин населення світу.

Концепція Глобального Півдня виникла для позначення країн, що розвиваються, або країн з низьким рівнем доходу, переважно в Південній півкулі, і прийшла на зміну терміну "третій світ" після закінчення холодної війни.

Раніше повідомлялося, що Росія традиційно проводила надзвичайно потужну пропаганду в постколоніальних і найбідніших країнах. Одночасно зі спецопераціями російські політологи працювали над ідеями, неприйнятними для фахівців, але втішними для самолюбства багатьох представників Глобального Півдня. Якими саме? Читайте статтю Сергія КорсунськогоНе всі у світі проти Путіна: як Україна працює з Глобальним Півднем”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі