Німеччина схиляється до припинення військової співпраці з Саудівською Аравією

Поділитися
Німеччина схиляється до припинення військової співпраці з Саудівською Аравією Меркель не бачить підстав для продовження експорту зброї до КСА, її підтримав МЗС країни
Приводом до цього послужило звірське вбивство саудитами журналіста Джамаля Хашоггі.

Німецькі політики на тлі вбивства саудитами журналіста Джамаля Хашоггі вимагають припинити військове співробітництво з Саудівською Аравією і заборонити їй закуповувати у Німеччині зброю. Свою думку у неділю висловила канцлер Ангела Меркель, повідомляє Укрінформ.

"Це (збройовий експорт - ред.) не може мати місце в тій ситуації, у якій ми знаходимося на даний момент", - сказала глава уряду після засідання керівництва правлячої ХДС в Берліні.

Меркель вважає, що поки не буде вироблено скоординовану відповідь на вбивство Хашоггі, мови про експорт зброї йти не може.

В такому ж ключі висловився глава міністерства закордонних справ Німеччини Хайко Маас.

"Я вважаю, що до тих пір, поки ці розслідування тривають, поки ми не знаємо, що сталося, немає підстав для прийняття позитивних рішень щодо експорту зброї до Саудівської Аравії", - сказав він.

Меркель та Маасу опонує Міністерство економіки, яке вважає, що Німеччина і так максимально жорстко розмежувала експорт зброї до різних країн. Наприклад, більшість воюючих в Ємені країн не отримує від неї зброї - незважаючи на неодноразові прохання і пропозиції, заявила представник міністерства.

Саудівська Аравія є для ФРН другим найбільшим імпортером зброї від кораблів до літаків та техніки подвійного призначення. В цьому році поставки наступальних озброєнь досягли свого максимуму - 416 млн євро. Для порівняння, у 2017 році сума становила 110 млн євро роком раніше – 21 млн.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган пообіцяв розкрити подробиці розслідування вбивства Хашоггі. Турецький лідер має намір зробити заяву в найближчий вівторок, 23 жовтня.

Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.

За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі