Німецькі правоохоронці заявили про розслідування втручання в роботу внутрішніх мереж міністерства оборони та внутрішніх справ, однак причетність російських хакерів, про що повідомляли ЗМІ, коментувати відмовилися, передає BBC.
"Ми можемо підтвердити, що Федеральне управління з інформаційної безпеки та розвідувальна служба розслідують інцидент, пов'язаний з кібербезпекою інформаційних технологій та мереж федерального уряду. Атаку ізольовано, ситуація перебуває під контролем федеральної адміністрації ", - заявили в прес-службі міністерства внутрішніх справ Німеччини.
Німецькі ЗМІ сьогодні раніше повідомили, що російська хакерська група, відома як Fancy Bears, проникла в комп'ютерні мережі іноземних і безпекових відомств країни і викрала дані.
Інформаційне агентство dpa з посиланням на неназвані джерела вказало, що злом хакерської групи APT28 (Fancy Bears) був виявлений у грудні, а втручання в мережу, ймовірно, тривало близько року.
Fancy Bear звинувачували у подібній атаці на нижню палату парламенту Німеччини 2015 року. Вважається також, що "ведмеді" стоять за кількома кібератаками на Заході, зокрема, за втручанням у вибори в США 2016 року. Групу також звинувачують в зломі комп'ютерних систем НАТО і урядів у Східній Європі.
Група, яку пов'язують з російським урядом, також відома під іншими назвами, зокрема, CozyDuke, Sofacy, Lombard Storm, Sednit і Tsar Team.
Нещодавно західні ЗМІ повідомляли, що російські військові шпигуни під виглядом півнвчнокорейських хакерів зламали кілька сотень комп'ютерів, що призвело до збою в роботі сайту організаторів зимової Олімпіади-2018 у Пхенчхані.
Нагадаємо, одразу три країни - Велика Британія, США та Австралія - звинуватили Росію в організації однієї з наймасштабніших кібератак за всю історію, коли РФ в червні 2017 року використала вірус NotPetya.
Так, уряд Австралії 16 лютого засудила дії Росії, які стали серйозним ризиком для глобальної економіки, роботи держструктур, бізнесу й добробуту людей.
Раніше, 15 лютого, зі звинуваченнями на адресу Росії виступили Сполучені Штати. В Адміністрації президента зазначили, що атака була спрямована на дестабілізацію ситуації в Україні, однак завдала мільярдних збитків у всьому світі.
14 лютого з відповідною заявою виступив також заступник міністра закордонних справ Великої Британії Тарік Ахмад, який опікується питаннями кібербезпеки. Він поклав відповідальність за поширення вірусу на російський уряд, і зазначив, що ця атака продемонструвала триваючу зневагу до українського суверенітету.
Зі свого боку, Росія категорично відкидає такі обвинувачення і називає їх "русофобськими".