Голова Міноборони Німеччини назвала найбільшу загрозу глобальній світовій стабільності

Поділитися
Голова Міноборони Німеччини назвала найбільшу загрозу глобальній світовій стабільності Кібератаки дедалі сильніше загрожують світовій стабільності
Найближчими роками на держави чекає боротьба за безпеку даних і протистояння кібератакам, вважає очільниця оборонного відомства ФРН.

Кібератаки NotPetya і WannaCry продемонстрували всьому світу, що особисті і конфіденційні дані стали метою дестабілізації компаній і урядів, повідомила в інтерв'ю CNBC міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйєн.

"Я думаю, що кіберзагроза є найбільш небезпечною, тому що, про будь-яких супротивників ми не подумали б – і навіть якщо говорити про ІД (терористичну організацію "Ісламська держава" -ред.) – то вони використовують кіберпростір проти нас", - підкреслила міністр.

За словами Урсули фон дер Ляйєн, у найближчі десять років держави будуть більше стурбовані безпекою даних і протистоянням кібератакам.

Раніше США публічно звинуватили КНДР у травневих кібератаки за допомогою вірусу WannaCry, які вразили американські лікарні, банки та інші компанії. Тоді збитки від вірусу експерти оцінювали в 1 млрд доларів.

Нагадаємо, у травні 2017 року десятки тисяч комп'ютерів, що працюють на операційній системі Windows, виявилися заражені вірусом-вимагачем, який блокував доступ до вмісту жорсткого диска та вимагав викуп, погрожуючи знищити всю збережену інформацію.

Під час кібератаки WannaCry злому зазнали понад 300 000 комп'ютерів у 150 країнах. Жертви вірусної атаки заплатили до 70 тисяч доларів викупу біткоінами, однак їхні комп'ютери так і не були розблоковані.

Тоді постраждали комп'ютерні системи німецького залізничного концерну Deutsche Bahn, іспанської телекомунікаційної системи Telefonica, російського "Мегафона", МВС РФ, Слідчого комітету і РЖД. Французький автовиробник Renault був змушений на час припинити виробництво на деяких своїх заводах у Франції та Словенії. Комп'ютерний вірус досягнув і України.

Програмісту з Великої Британії Маркусу Гатчинсу, який зупинив поширення вірусу-здирника WannaCry, може загрожувати до 40 років в'язниці.

За словами американського адвоката Тора Екеланда, у разі підтвердження обвинувачень у поширенні зловмисного програмного забезпечення, Гатчинса можуть відправити за ґрати на термін до 40 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі