При цьому росіяни замаскували атаку так, щоб вона виглядала як здійснена хакерами з Північної Кореї, пояснили журналістам на умовах анонімності двоє чиновників.
Південнокорейські чиновники визнали факт кібератаки під час відкриття Олімпіади 9 лютого, але не підтвердили факт причетності до неї Росії.
Станом на початок місяця співробітники Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил РФ мали доступ до 300 комп'ютерів, пов'язаних з Олімпійськими іграми, повідомили джерела журналістів. Однак в управлінні Національної розвідки США від коментарів відмовилися.
На думку аналітиків, відповідна атака стала "відповіддю" Росії на допінговий скандал, унаслідок якого багато російських спортсменів були відсторонені від Олімпійських ігор у Пхенчхані. Раніше аналогічні спроби злому вчинялися на літній Олімпіаді-2016 у Ріо-де-Жанейро.
За даними розвідки, російські хакери можуть спробувати зірвати церемонію закриття зимових Олімпійських ігор, яка проходить у неділю, 25 лютого. США готові допомогти Південній Кореї у разі потреби.
У день відкриття Олімпіади росіяни зламали в Південній Кореї не лише сервери, але й маршрутизатори, запустивши власне шкідливе ПЗ. Завдяки йому вони могли почати збір розвідданих або провести мережеві атаки. Чи стали збої у день відкриття результатом дії шкідливих програм, наразі не встановлено.
"Розробка шкідливого програмного забезпечення для маршрутизатора коштує дуже дорого, і Росія, ймовірно, використовуватиме його лише там, де воно сприятиме досягненню важливої мети", - підкреслив експерт.
Американські спецслужби вважають, що хакери ГРУ можуть працювати в Головному центрі спеціальної техніки. Центр брав активну участь в інформаційній війні проти країн Заходу й опікувався минулорічною кібератакою NotPetya, яка вразила українські комп'ютери влітку 2017 року.
Нагадаємо, одразу три країни - Велика Британія, США та Австралія - звинуватили Росію в організації однієї з наймасштабніших кібератак за всю історію, коли РФ в червні 2017 року використала вірус NotPetya.
Так, уряд Австралії 16 лютого засудила дії Росії, які стали серйозним ризиком для глобальної економіки, роботи держструктур, бізнесу й добробуту людей.
Раніше, 15 лютого, зі звинуваченнями на адресу Росії виступили Сполучені Штати. В Адміністрації президента зазначили, що атака була спрямована на дестабілізацію ситуації в Україні, однак завдала мільярдних збитків у всьому світі.
14 лютого з відповідною заявою виступив також заступник міністра закордонних справ Великої Британії Тарік Ахмад, який опікується питаннями кібербезпеки. Він поклав відповідальність за поширення вірусу на російський уряд, і зазначив, що ця атака продемонструвала триваючу зневагу до українського суверенітету.
Зі свого боку, Росія категорично відкидає такі обвинувачення і називає їх "русофобськими".