Україна від самого початку повномасштабного вторгнення Росії закликає міжнародну спільноту сприяти створенню спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності військових та політичних керівників РФ, винних у злочині агресії. Незважаючи на юридичні труднощі, які пов’язані з формуванням даного органу та його функціонуванням, у Нідерландах висловили готовність до його створення у Гаазі. Про це заявив міністр закордонних справ Вопке Хукстра, повідомляє Reuters.
Дипломат зазначив, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі не зможе взяти на себе цю справу, тому необхідно створити окремий судовий орган. Він запевнив, що Нідерланди та інші члени ЄС шукатимуть міжнародну підтримку і фінансування для втілення цієї ініціативи.
Раніше прокурор МКС Карім Хан, який керує розслідуванням воєнних злочинів росіян на території України, попередив про можливість фрагментації та заявив, що його суд насправді найкраще підходить для судових процесів, пов'язаних із злочинами агресії.
Українська влада пояснює свою позицію щодо створення окремого трибуналу тим, що діючі органи міжнародної юрисдикції не взмозі притягти до відповідальності саме політичних та військових керівників РФ, які віддають накази, а не лише виконавців.
Раніше експерти з міжнародного права висловили думку, що Путін може уникнути покарання за свої злочини через недосконалість існуючої системи правосуддя.
Прагнучи притягнути до відповідальності Путіна&Ко, українська влада і юристи-міжнародники працюють над створенням Спеціального трибуналу, який розглядатиме злочин агресії Росії проти нашої країни. Чи вдасться Києву реалізувати цю ініціативу? Чи підтримають її інші країни? Про складнощі створення Спецтрибуналу читайте у статті Володимира Кравченка “Як покарати Путіна за війну з Україною?”.