ВР просить міжнародних партнерів створити трибунал щодо злочину агресії РФ

Поділитися
ВР просить міжнародних партнерів створити трибунал щодо злочину агресії РФ Рада просить міжнародне співтовариство створити суд для керівництва РФ © depositphoto/Ivankmit
Такий трибунал дасть можливість судити вище політичне та військове керівництво Росії

Українські парламентарі 7 жовтня проголосували за постанову про звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, парламентів та урядів її держав-членів, Євросоюзу, Ради Європи стосовно створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Підтримали постанову 283 депутати.

«За даними Офісу генерального прокурора, українські правоохоронці зареєстрували 37 706 злочинів агресії та воєнних злочинів РФ і 16 779 злочинів проти національної безпеки», зазначають автори законопрєкту у пояснювальній записці.

За даними авторів звернення наразі вже є 626 підозрюваних – представників військово-політичного керівництва Росії, що потребують міжнародного розгляду та засудження.

«Створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України – це фундамент відновлення справедливості та убезпечення всього світу від подібної агресії у майбутньому, адже найімовірніше, Путін розпочне подібну агресію стосовно європейських країн", – наголосили народні депутати.

Автори зазначають, що злочин агресії є окремим міжнародним злочином, який за своєю природою відрізняється від воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.

"Злочином агресії є планування, підготовка, ініціювання або здійснення акту агресії, який у силу свого характеру, серйозності та масштабів є грубим порушенням Статуту ООН, особою, яка перебуває в стані фактичного здійснення керівництва або контролю за політичними чи військовими діями держави. Відповідно, до відповідальності за злочин агресії може бути притягнуто не просто рядових виконавців військових наказів, а вище військово-політичне керівництво держави. Крім того, злочин агресії може охоплювати широке коло зовнішньополітичних, фінансових, торговельних та інших рішень та дій, яке керівництво держави-агресора приймає за довгий час до початку власне бойових дій", - йдеться у записці.

Спеціальний міжнародний трибунал щодо злочину агресії проти України потрібен, адже зараз немає механізму, який міг би судити вище політичне та військове керівництво Росії за вчинення злочину агресії проти України.

У самому тесті звернення Верховна Рада України "закликала міжнародну спільноту держав використати всі можливі та наявні інструменти та можливості з метою створення тиску на політичне та військове керівництво РФ, що значно швидше змусить російську федерацію відмовитися від продовження збройної агресії проти України, а також використовувати положення щодо універсальної юрисдикції, в межах власного кримінального законодавства, для притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні найтяжчих міжнародних злочинів на території України".

Парламент також закликає Організацію Об’єднаних Націй, парламенти та уряди її держав-членів, Європейський Союз, Раду Європи до створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України, який буде:

  • мати юрисдикцію щодо розслідування та притягнення до відповідальності за вчинення злочину агресії проти України, ймовірно вчиненого вищим політичним та військовим керівництвом Російської Федерації;
  • застосовувати визначення злочину агресії, закріплене в звичаєвому міжнародному праві, в статті 8 bis Римського статуту МКС;
  • мати юрисдикцію щодо фізичних осіб, які здійснюють ефективний контроль над або безпосередньо керують політичними чи військовими діями держави;
  • мати повноваження видавати міжнародні ордери на арешт і не бути обмеженим абсолютним та/або функціональним імунітетом глав держав і урядів та інших посадових осіб держави;
  • мати юрисдикцію щодо всіх подій, починаючи з лютого 2014 року, початку збройної агресії РФ проти України.

Нагадаємо, раніше президент Литви закликав ООН створити спецтрибунал з військових злочинів РФ.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі