Newsweek: Путін хоче виграти час, чи Україна йому це дозволить?

Поділитися
Newsweek: Путін хоче виграти час, чи Україна йому це дозволить? © Офіційний сайт Кремля
Експерти спробували передбачити, що Москва буде робити далі після відступу з Херсона на лівий берег Дніпра.

Владіміру Путіну, цілком можливо, доведеться зіграти в очікування і сподіватися, що зима спрацює на його користь після чергової принизливої невдачі в ході його вторгнення в Україну.

Російський президент був помітно відсутній, коли доручив своєму міністру оборони Сєргєю Шойгу і командиру військ в Україні Сєргєю Соровікіну оголосити про відхід російських військ з Херсона на лівий берег Дніпра. Дистанціювання від поганих новин, які розглядають похмурі «експерти» на російському телебаченні, може означати, що Путін збирається звинуватити військових в цій поразці. Однак, у наступні тижні його чекають складні рішення, - пише Newsweek.

«Путін зіштовхнувся з великою кількістю викликів на півдні і сході. Йому потрібно вирішити, на вирішення якої з проблем йому краще кинути більше ресурсів», - сказав виданню голова досліджень методів ведення війни у містах організації Madison Policy Forum і майор у відставці Джон Спенсер.

На його думку, Росія може зосередитися на сусідній Запорізькій області, а також продовжити атакувати українську інфраструктуру, «поки ще може». Тому що Україна отримує дедалі більше оборонних систем від західних партнерів. Спенсер також зауважив, що визволення Херсону - це великий політичний і символічний удар для Москви, який буде мати вагомі стратегічні наслідки. Втім, «тактично втрата міста не дуже важлива», - сказав колишній американський військовий.

«Російські сили збудували численні оборонні лінії на лівому березі Дніпра», - пояснив Спенсер.

Він переконаний, що Путін, цілком можливо, знав, що відправка на передову недавно мобілізованих солдатів не буде мати великого впливу. І раніше вважалося, що російська мобілізація з метою відправити в армію 300 тисяч чоловіків, не вплине на хід війни проти України через російські проблеми підготовкою і дефіцитом техніки.

«Він спробує виграти час, сподіваючись, що мобілізованих можна відправити на тренування, щоб вони змогли зміцнити фронти», - вважає Спенсер.

Newsweek нагадує, що сьогодні армія України дійшла до центру Херсона на тлі повідомлень про хаотичний відступ Росії. Поранених російських солдат покинули або ж вони потрапили в полон. У Москви досі є близько 30 тисяч військових в регіоні. Розвідувальна компанія Global Guardian вважає, що російська сторона хоче уникнути повторення безладної втечі з Харківської області у вересні. Тому вона знищила мости, розставила пастки і замінувала ГЕС в Новій Каховці. 

«Якщо ми щось і зрозуміли з цього відступу, то це те, що Суровікін і Путін діють раціонально. Російський пріоритет - це перегрупування і відновлення. Тепер Москві потрібно захищати меншу територію. А ще в неї є приблизно 200 тисяч російських солдатів, які скоро будуть готові заповнити прогалини. А поки що ми вже бачимо зміцнення оборонних позицій в Запорізькій області, оскільки Росія, вірогідно, боїться, що саме на цьому напрямку Україна буде наступати», - сказав Newsweek виконавчий директор Global Guardian і колишній «зелений берет» Дейл Бакнер.

Він додав, що «джокером» в рукаві Путіна може бути стратегія «засівання сіллю», в рамках якої Росія підірве дамбу в Новій Каховці, затопивши окупований нею лівий берег Дніпра.

«Щоб це сталос, Росія повинна боятися великого українського переходу Дніпра і наступу на південь, хоча не схоже, щоб це сталося зараз. Росії також потрібно тримати свої активи достатньо далеко, щоб не допустити ще більшого ослаблення сил», - пояснив Бакнер.

На його думку, зустрічі чиновників Росії і Ірану свідчить, що Путін розраховує отримати від Тегерану балістичні ракети короткої дії, щоб поповнити свої виснажені арсенали. Newsweek нагадує, що Росія вже використовує іранські безпілотники Shahed-136 для ударів по цивільним і критичній інфраструктурі України.

«Росія досягла успіху у своїй кампанії терору і, швидше за все, посилить те, що працює найкраще. Вона, швидше за все, розширить свою енергетичну війну, атакуючи українську цивільну інфраструктуру», - додав експерт, зауваживши, що водночас російська сторона продовжить укріплювати позиції. Путін робить ставку на час, при цьому намагаючись завдати максимального економічного болю як Україні, так і решті Європи, використовуючи енергоносії як зброю.

Колишній офіцер розвідки Великої Британії Філіп Інграм сказав Newsweek, що Росія, вочевидь, намагається використати Дніпро як природний бар’єр, який повинен захистити її війська від українського наступу.

«Росія обмінює простір на час. Цей час вона хоче використати для інтеграції нових резервістів у бойові підрозділи, для накопичення додаткових можливостей маневрування, а також виграти час, щоб завдяки зимовим умовам продовжити цей конфлікт в 2023 році», - сказав Інграм.

Західні чиновники говорили, що зимові місяці можуть призвести до тимчасової зупинки боїв. І це може дати шанс для проведення переговорів між Москвою і Києвом. Однак, «Інститут вивчення війни» відкинув такі припущення, вважаючи, що армія України може спробувати скористатися тим, що російські війська погано забезпечені. Крім того, коли ґрунт замерзне, техніка зможе краще пересуватися, ніж восени.

«Час на боці Путіна, якщо українці дадуть йому цей час, тому що так він міг би поповнити запаси і зробити ще щось», - сказав військовий консультант Фонду безпеки Балтії Глен Грант.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі