"Нема куди поспішати": У Туреччині тягнуть час із ратифікацією заявки Швеції на членство в НАТО

Поділитися
© depositphotos/borkus
В парламенті Туреччини заявили, що це питання не є для них настільки актуальним.

Комітет у закордонних справах турецького парламенту не застосовуватиме процедуру прискореного розгляду питання про ратифікацію заявки Швеції на членство в НАТО, заявив  голова комітету Фуат Октай, пише Reuters.  

За словами Октая, розгляд відбуватиметься за стандартною процедурою в рамках звичайного порядку денного, оскільки це питання «не є настільки актуальним для Анкари, як для деяких інших країн».

«Членство Швеції в НАТО — це лише одна з міжнародних угод, які очікують на ратифікацію. Ми обговоримо це, коли прийде час... у рамках наших власних пріоритетів... Те, що є терміновим для інших, не обов’язково є терміновим для нас», — сказав Октай на зустрічі з депутатами. 

Законопроект про членство Швеції в НАТО має бути схвалений комітетом перед голосуванням у парламенті, після чого Ердоган підпише його як закон.

Ердоган подав до парламенту законопроект про ратифікацію заявки Швеції на членство в НАТО минулого місяця, цей крок привітав Стокгольм.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що хоче швидкого голосування турецького парламенту і що процес «проходить добре». 

Довгий час нейтральні Швеція та Фінляндія торік подали заявку на вступ до НАТО, щоб зміцнити свою безпеку після вторгнення Росії в Україну. Членство Фінляндії було підписано в квітні, однак заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.

Туреччина заявила, що Швеція повинна спершу вжити заходів проти прихильників забороненої Робітничої партії Курдистану (РПК) і членів мережі, яку Анкара вважає відповідальною за спробу державного перевороту в 2016 році. Туреччина розглядає обидві групи як терористичні організації.

У липні Швеція ухвалила новий закон про боротьбу з тероризмом.

Правляча партія Угорщини заявила, що загрози безпеці Швеції немає, тому, на їх умку, сену поспішати з ратифікацією немає. Також вони посилаються на «неправомірні звинувачення Швеції» щодо підриву ними демократії в Угорщині.

Вже практично немає сумнівів у тому, що турецький меджліс ратифікує протокол про вступ Швеції до НАТО найближчим часом. Схоже, що формальні претензії до Швеції були лише частиною ширшого кола питань, у яких президент Реджеп Ердоган сподівався знайти порозуміння із західними партнерами. Наскільки можна судити, його тактика значною мірою себе виправдала. Чому?

Дізнайтеся про це зі статті В’ячеслава Ліхачова "Швеція в НАТО? Чому вдався шантаж Ердогана"..

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі