Угорщина більше не може вважатися демократією, а європейські цінності в країні знаходяться під системною загрозою. Про йдеться у звіті Європейського парламенту.
Євродепутати підтримали резолюцію про те, що країна під керівництвом Віктора Орбана стала «гібридним режимом виборчої автократії», який вирізняється розпадом демократії, основних прав і верховенства права.
Цю резолюцію підтримали 81% присутніх під час голосування членів Європарламенту: 433 голоси за, 123 — проти і 28 — утрималися.
Зокрема, члени парламенту перелічили цілу низку проблем в Угорщині: від функціонування виборчої системи країни до її судової незалежності. Крім того, занепокоєння викликають релігійні свободи та права вразливих верств населення. Йдеться також про високий рівень клієнтелізму, кумівства та фаворитизму «на високих щабелях державного управління».
Європейська комісія також має претензії до країни у зв'язку із ймовірним нецільовим використанням державних коштів для збагачення діячів, близьких до правлячої партії «Фідес».
Хоча голосування не має практичного ефекту, воно посилює тиск на владу ЄС у Брюсселі, щоб не виплачувати Угорщині мільярди готівкових коштів, які наразі затримуються через занепокоєння щодо високого рівня корупції в країні.
Очікується, що в неділю Єврокомісія порекомендує значно скоротити виділення коштів для Угорщини, а також дасть країні кілька місяців на виправлення недоліків, зокрема на ухвалення законів про боротьбу з корупцією. За деякими даними, йдеться про скорочення фінансування аж на 70%.
У липні ультраправий прем’єр Угорщини Віктор Орбан у своїй промові виступив проти змішування європейських і неєвропейських рас, чим спричинив неабияке обурення зокрема і серед європейських політиків.
Нещодавно Угорщина наполягала на скасуванні обмежувальних заходів проти трьох російських олігархів і погрожувала заблокувати процес продовження інших санкційних пакетів ЄС проти Росії. Втім в останній момент пішла навспак.