"Поки що у нас не пандемія, ми знаходимося на стадії епідемії коронавіруса з множинними вогнищами і намагаємося загасити кожне з цих вогнищ", - цитує "РБК-Україна" голову підрозділу з пандемічних і епідемічних хвороб ВООЗ Сільвію Бріан.
Live from Geneva on #2019nCoV with @SCBriand https://t.co/II8n8OJ44o
- World Health Organization (WHO) (@WHO) February 4, 2020
Станом на 4 лютого підтверджені 20 438 випадків захворювання у 31 провінції, муніципалітетах і автономних районах Китаю, померли 425 людей. Різке зростання кількості жертв коронавірусу розпочалося у п'ятницю, 31 січня – відтоді померли майже 100 хворих, перша смерть від коронавірусу зафіксована за межами Китаю.
За межами Китаю потенційно смертельний вірус діагностований у 120 людей. В Україні жодного випадку захворювання поки що не зафіксовано. Дві групи українських вчених працюють над розробкою тест-систем, що дозволять швидко виявляти збудника у слині людини.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.
Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.
Влада КНР запровадила жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю припинені.
Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".