"Наші вчені зараз займаються розробкою тест-систем. 20-го числа китайці дали всім бажаючим РНК вірусу. Зараз ми займаємося створенням цих систем. Наша власна система буде найближчим часом", – заявив Данілов в інтерв'ю одному з українських каналів.
Як вдалося дізнатися DT.UA з джерел у Міністерстві охорони здоров'я та РНБО, в Україні над створенням тесту на коронавірус працюють дві команди вчених: лабораторія Інституту молекулярної біології і генетики НАН України та лабораторії епігенетики Інституту геронтології НАМН України. Результат очікується за 10-14 днів.
Тест дозволить за допомогою слини визначати, чи є в організмі небезпечний "вуханьський вірус". Після створення тесту потрібно буде вирішити питання щодо його запуску в серійне виробництво.
На сьогодні Україною за допомогою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) закуплено невелику кількість тест-систем, вони дорогі та дефіцитні у всьому світі.
Крім вітчизняної розробки, уряд веде переговори про закупівлю тестових систем у Німеччині. Попередня ціна одного тесту – 1500 євро.
Станом на 2 лютого підтверджені 14 411 випадків захворювання у 31 провінції, муніципалітетах і автономних районах Китаю, померли 304 людини. За межами Китаю потенційно смертельний вірус діагностований у 120 людей.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.
Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.
Влада КНР запровадила жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю припинені.
Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".