Навіть після завершення пандемії, люди не захочуть відмовлятися від дистанційної роботи — The Guardian

Поділитися
Навіть після завершення пандемії, люди не захочуть відмовлятися від дистанційної роботи — The Guardian © Pixabay
Багато людей вже звикли працювати віддалено.

Як тільки пандемія коронавірусу почала набирати обертів, а кількість випадків COVID-19 невпинно зростала, багато роботодавців дослухалися до порад органів охорони здоров’я та спробували відправити своїх працівників на віддалену роботу. Для когось «вигнання з офісу» було болісним, дехто ж навпаки, вважає що «гнучкість», яку запропонувала дистанційна робота повинна залишитися навіть після пандемії, пише британська газета The Guardian.

На фоні новин від фармацевтичних компаній про високу ефективність вакцини проти COVID-19 люди почали замислюватися над майбутнім без коронавірусу, адже з’явилася надія, що пандемія буде зупинена. Звісно, такий сценарій подій стане полегшенням, але деякі працівники вже звикнули до дистанційної роботи, тому для багатьох думка про повернення до офісу викликає «неоднозначні почуття».

Цього року мільйони людей дізналися, що таке працювати вдома, багато хто вперше. Вони почали вчитися зберігати правильний баланс між роботою та особистим життям, і їм це сподобалось.

Згідно з опитуванням, проведеним британською компанією YouGov, більшість працівників хочуть мати можливість працювати вдома хоча б частково, навіть коли пандемія коронавірусу закінчиться. Для прикладу, до початку пандемії 68% працівників у Великій Британії ніколи не працювали віддалено. 91% тих, хто вперше спробував працювати дистанційно, зараз виявляє бажання працювати віддалено після нормалізації ситуації з пандемією.

Однак, багато людей, навпаки, незадоволені тим, що змушені працювати вдома. Одна з найбільш поширених причин – це відсутність необхідного технічного забезпечення. Деякі люди просто сумують за офісом і мріють якнайшвидше повернутися до звичного режиму роботи. Також, існують професії, які просто не передбачають віддаленої роботи.

Капіталізм може бути нещадним, упертим звіром. І попри те, що аналітики прогнозують «повний занепад офісу», виникають сумніви, чи станеться це насправді.

Технологічні компанії швидко адаптувались і прийняли дистанційну роботу. Але багато компаній залишаються прив'язаними до офісної культури, навіть якщо це шкодить психічному добробуту їхнього персоналу.

Однак, можна припустити, що компанії, які намагаються посилити заборону працювати вдома, ставатимуть все менш популярними, а в міру покращення економіки люди почнуть шукати більш прогресивні робочі місця.

Можливо, знадобиться ще одне покоління, щоб «культура віддаленої роботи» повністю закріпилася. Ранкові поїздки на роботу зараз «досягають пенсійного віку», нове покоління Z вважатиме концепцію «сидіти цілий день у кабінеті» застарілою. Це не означає, що молоді люди захочуть повністю перейти на віддалену роботу, вони, швидше за все, будуть шукати баланс.

Цей баланс стосуватиметься вибору. Пандемія показала, як багато офісів пристосовують свою корпоративну політику до нових потреб, дозволяючи тим, хто вже втомився працювати дистанційно, приїжджати в офіс час від часу, тоді як ті, хто вважає, що продуктивніше залишатися вдома, продовжують там працювати.

Так чи інакше, люди побачили новий спосіб життя, і вони вже не захочуть від нього відмовлятися, резюмує газета.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі