Чому стратегія Швеції у боротьбі з пандемією зазнала невдачі — The Washington Post

Поділитися
Чому стратегія Швеції у боротьбі з пандемією зазнала невдачі — The Washington Post
Під час першої хвилі пандемії Швеція уникнула запровадження жорстких карантинних обмежень.

На фоні погіршення ситуації з пандемією коронавірусу, здається, навіть Швеція відмовляється від своєї «моделі боротьби з COVID-19». У понеділок влада країни заборонила масові зібрання людей та запровадила деякі інші карантинні обмеження, включаючи спеціальні «захисні заходи» навколо будинків пристарілих та заборону на продаж алкоголю в ресторанах та барах після 22:00. Така зміна позиції Швеції щодо COVID-19 заслуговує на увагу, пише The Washington Post.  

"Це чіткий сигнал для кожної людини в нашій країні щодо того, які заходи для стримування пандемії будуть застосовуватися в майбутньому", - сказав прем'єр-міністр Стефан Левен під час прес-конференції у понеділок.

Як відомо, на початку пандемії COVID-19 Швеція обрала зовсім іншу стратегію для боротьби з коронавірусом, ніж її сусіди, уникаючи серйозних карантинних обмежень тоді, коли весь європейський континент фактично став епіцентром поширення COVID-19.

Під час першої хвилі пандемії життя в Швеції тривало в основному, як зазвичай: більшість шкіл та підприємств залишались відкритими, тоді як шведські органи охорони здоров'я навіть не змушували громадян носити маски.

Деякі політики США активно підтримували «шведську модель боротьби з COVID-19», урядовці Швеції наполягали на тому, що їх методи не будуть ефективними в інших країнах.

В одному з інтерв’ю на початку цього року посол Швеції у Вашингтоні Карін Ульріка Олофсдоттер підкреслила, що широка довіра до державних установ країни означає, що більшість шведів добровільно будуть дотримуватися принципів соціального дистанціювання. Вона запевнила, що надійна мережа соціального захисту Швеції та оплата лікарняних допоможуть фінансово забезпечити більшу кількість громадян, які повинні залишатися вдома, якщо вони відчувають симптоми хвороби або бояться інфікуватися вірусом на своїх робочих місцях.

"Вірус буде існувати протягом тривалого часу, тому люди повинні мати засоби для існування", - сказала Карін Ульріка Олофсдоттер, додавши, що країна може змінити курс, якщо її підхід буде неефективним.

Можливо, цей момент вже настав. У п'ятницю Швеція зареєструвала майже шість тисяч нових випадків коронавірусу. Загальна кількість хворих становить близько 200 тисяч у країні з десятьма мільйонами людей. У столиці Стокгольмі один з п’яти людей отримує позитивний тест на  COVID-19, і офіційна кількість випадків може бути набагато вищою при більш широкомасштабному тестуванні. Кількість госпіталізацій у Швеції зростає швидше, ніж в інших європейських країнах, а рівень смертності на душу населення в Швеції в кілька разів вищий, ніж у сусідніх Фінляндії, Данії та Норвегії.

Шведський епідеміолог Андерс Тегнелл активно відстоював «вільний підхід» до боротьби з пандемією. Влітку він сказав скептикам зачекати до осені, перш ніж робити висновки. Тегнелл розраховував, що Швеція отримає вищий рівень імунітету, ніж її сусіди, а вплив другої хвилі пандемії буде досить незначним. Тегнелл стверджував, що "колективний імунітет" до COVID-19 ніколи не був першочерговою метою Швеції, він, схоже, вважав, що вільний підхід країни допоможе пережити найгіршу пандемію в довгостроковій перспективі.

“Я сподівалася, що він мав рацію. Це було б чудово. Але він не був правий. Зараз у нас високий рівень смертності, і ми не врятувались від другої хвилі: імунітет, можливо, створює певну різницю, але це занадто незначна перевага", - сказала «попередниця Тегнелла» Анніка Лінде.

"Наразі стратегія Швеції виявилася суттєвою невдачею", - заявила минулого тижня шведський вірусолог Лена Ейнхорн.

В останніх інтерв'ю Тегнелл залишався дещо зухвалим.

"Ні, ми будемо йти цим шляхом. Отак ми працюємо у Швеції. У нас є велика самосвідомість", - сказав епідеміолог Андерс Тегнелл у п'ятницю, покладаючи великі надії на довіру шведів до уряду.

Він також додав, що уряди інших країн навпаки бачать переваги початкової реакції Швеції на пандемію, зазначивши, що майже ніхто зараз не закриває школи.

Але по мірі зростання кількості випадків хвороби, деякі експерти вважають, що «шведський експеримент» наближається до свого кінця і, можливо, настав час для більш систематичних заходів, включаючи широкі карантинні обмеження.

"Ми бачили за останні кілька тижнів, що країна не дотримується карантинних обмежень. З таким зростанням кількості випадків хвороби, як це відбувається зараз, Швеція перебуває у вільному падінні", - сказав керівник інфекційної клініки в шведському регіоні Уппсала Фредрік Сунд.

Економіка Швеції, яка залежить від глобальних ланцюгів поставок, постраждала, як і в інших європейських країнах, навіть попри відсутність карантинних обмежень.

Відсутність карантинних обмежень не тільки призвела до збільшення кількості випадків хвороби та смертей, але навіть не допомогла економіці, адже Швеція також страждає від економічного падіння, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі