Навчання США та України Sea Breeze, які розпочалися у Чорному морі, і за якими Росія пообіцяла "слідкувати", мають на меті лише підтримати безпеку та стабільність в регіоні, але вони точно не носять провокативного характеру. Про це пише "Укрінформ", цитуючи слова представника міністерства оборони США Джона Кірбі.
Такої позиції дотримуються у ВМС США. Також її підтверджує Міноборони країни.
"Ці багаторічні навчання продовжують підтримувати безпеку й стабільність завдяки взаємодії з нашими союзниками та партнерами по НАТО в регіоні Чорного моря", - наголосив представник Пентагону.
Кірбі розповів, що цього тижня сторони відпрацьовуватиму маневри з інтеграції сил. Також будуть перевірятися динамічні морські можливості країн-учасниць навчань.
Як повідомлялося, в акваторії Чорного моря в понеділок стартували великі американо-українські військово-морські навчання Sea Breeze 2021. У них задіють 32 бойових корабля, 40 літаків і п'ять тис. військовослужбовців з 17 країн-членів НАТО, а також партнерів альянсу. В цілому передбачається участь військових з 32 країн.
26 червня в Чорне море увійшов американський ракетний есмінець USS Ross. Він може нести до 56 крилатих ракет Tomahawk з дальністю дії 1,6 тис. Км.
У Чорному морі з 14 червня також знаходяться британський есмінець Defender і нідерландський фрегат Evertsen.