Nature розповідає, коли маски найкраще захищають від COVID-19

Поділитися
Nature розповідає, коли маски найкраще захищають від COVID-19 © burst/@ave
Маски та фізичне дистанціювання досить ефективні засоби для запобігання передачі коронавірусу.

Аналіз сотень випадків COVID-19 показує, що захисні маски для обличчя є найбільш ефективними в конкретних обставинах, таких як, наприклад, контакт з людиною, інфікованою коронавірусом, який триває більше трьох годин, особливо в закритому приміщенні, пише Nature.

Дослідження показало, що деякі запобіжні заходи, такі як фізичне дистанціювання, спілкування на вулиці та носіння масок, корисні та ефективні для запобігання передачі SARS-CoV-2, каже співавтор дослідження Джозеф Льюнард sз Каліфорнійського університету в Берклі.

Попередні дослідження надали докази того, що маски допомагають захистити від інфекції, але нова наукова робота показує, що захисні маски можуть бути ефективними, навіть коли інші заходи, такі як соціальна дистанція, не використовуються.

Контакти з людьми, інфікованими COVID-19

Хоча вакцинація та лікування є ключовими для боротьби з пандемією, так звані «нефармацевтичні втручання» залишаються важливими заходами охорони здоров’я. Але важко виміряти ефективність цих «втручань» у реальних умовах.

Щоб вирішити цю проблему, епідеміолог Сіма Джейн та його колеги вивчили випадки приблизно 1 280 людей у ​​Каліфорнії, які отримали позитивний тест на SARS-CoV-2 у період з лютого по вересень 2021 року.

Для кожної людини із COVID-19 дослідники шукали принаймні одного контрольного учасника: того, хто отримав негативний результат тесту на коронавірус протягом того ж періоду часу, попри контакт із ковід-інфікованим.

Учасники, які контактували з людиною, інфікованою COVID-19, надали подробиці про зустріч, обстановку та тривалість спілкування з ковід-хворим.

Дослідження показало, що учасники, які не були повністю вакциновані, мали найбільший ризик зараження у випадку контакту з COVID-хворим у приміщенні більше трьох годин. Учасники, які спілкувалися з людиною, інфікованою коронавірусом мали нижчі шанси зараження, якщо б під час зустрічі були в масці.

«Цей захист особливо важливий для людей, які ще не були вакциновані», — каже Льюнард.

Джейн додає, що аналіз також показує, що маски дають найбільшу користь під час впливу високого ризику — якщо спілкування з ковід-хворим відбувалося довго у закритому приміщенні.

Наталі Дін з Університету Еморі в Атланті вважає, що нефармацевтичні втручання є корисними, але дуже важко «кількісно оцінити їхні  переваги».

Грант Браун з Університету Айови обережно ставиться до точних цифр дослідження щодо переваг захисних масок.

«Однак це розумний підхід до важкої проблеми», — каже він. Браун також додає, що результати підтверджуються дослідженнями про механізми поширення вірусів.

Кірстен Біббінс-Домінго з Університету Каліфорнії в Сан-Франциско зазначає, що дослідження почалося ще до появи високотрансмісивного варіанту Delta.

Але результати цього дослідження, за її словами, заповнюють прогалину в знаннях про ефективність нефармацевтичних втручань і можуть допомогти в розробці політики для контролю поширення вірусу.

Міністерство охорони здоров’я заявило, що незалежно від того, пройшла людина повний курс щеплення проти COVID-19 чи перехворіла, захисні маски зобов’язані носити всі без винятку.

МОЗ особливо рекомендує носити маски:

  • тим, хто перебуває у місцях скупчення людей;
  • тим, хто контактував із хворими COVID-19;
  • медичним працівникам;
  • тим, хто має симптоми ГРВІ або позитивний результат на COVID-19;
  • особам з груп ризику тяжкого перебігу захворювання.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі