Командувач північно-східним корпусом НАТО генерал-лейтенант Манфред Хофманн повідомив, що Альянс має намір збільшити число міжнародних штабних елементів в країнах східного флангу організації.
"Кількість штабних елементів на східному фланзі НАТО збільшиться. В кінці літа до чотирьох штабним елементів, які знаходяться у зоні моєї відповідальності і розташованим в країнах Балтії і Польщі, додасться ще два: один-у Словаччині і один в Угорщині", - сказав Хофманн в інтерв'ю естонській газеті Postimees.
Він уточнив, що ці два елементи будуть підкорятися південно-східного корпусу: один в Румунії і один в Болгарії.
За словами Хоффмана, "міжнародні штабні елементи повинні бути повністю готові до саміту НАТО, який пройде у Варшаві на початку липня".
Він підкреслив, що "це одна з реакцій на поведінку Путіна в Криму і на Сході України, коли НАТО зрозумів, що потрібно діяти".
"Ми покажемо, що НАТО прийшло, не базами або військами, а військовими штаб-квартирами, здатними оперативно спрямовувати і перевіряти війська союзників. Ми тут, ми бачимо тенденції і здатні реагувати на них дуже швидко", - зазначив Хофманн.
Генерал НАТО додав, що міжнародним штабним елементів в силах швидкого реагування Альянсу буде належати вирішальна роль. У разі кризи в їхнє завдання входитиме допомога військам, що прибувають, і співпраця з приймаючою державою. Вони повинні координувати цей процес, надавати військам інформацію про контакти і канали комунікації, а також відповідати за контакти військ із політичним керівництвом і місцевими жителями.
Військова активність збройних сил Росії в Європі послідувала за анексією Криму і початклм збройного конфлікту в Україні, так як країни ЄС і НАТО висловили підтримку Україні.
Згідно з даними НАТО, в 2014 році літаки НАТО піднімалися в повітря на перехоплення російських літаків в три рази частіше, ніж роком раніше. У 2015 році "брязкання зброєю" біля кордонів НАТО з боку РФ не припинилося - країни Північної Європи регулярно повідомляють про провокації російських військових літаків.
Тому Латвія, Литва та Естонія прийняли рішення посилити військову співпрацю і збільшити фінансування повітряної поліції НАТО в три рази.
Крім того, в НАТО за півроку нарахували 250 перехоплень російських літаків над Європою. Це найбільша кількість за аналогічний період з моменту закінчення холодної війни.