НАТО відкриє у Японії перший в регіоні «офіс зв’язку»

Поділитися
НАТО відкриє у Японії перший в регіоні «офіс зв’язку» НАТО «розширюється» на Схід © unsplash/gronemo
Японія поглиблює зв’язки із Альянсом на тлі зростання загроз від РФ, Китаю та КНДР

Між Японією та НАТО продовжується посилення зв’язків. У 2024 році у Токіо планується відкриття так званого «офісу зв’язку» Альянсу – першого подібного в Індо-Тихоокеанському регіоні, повідомляє Nikkei Asia із посиланням на офіційні джерела у Японії та у штаб-квартирі НАТО. 

Планується, що «офіс зв’язку» дозволить НАТО проводити періодичні консультації з Японією та ключовими партнерами в регіоні – Південною Кореєю, Австралією та Новою Зеландією. Альянс має подібні офіси в ООН у Нью-Йорку, в ОБСЄ у Відні, а також у Грузії, Україні, Боснії та Герцеговині, Молдові та Кувейті.

Це стане символом нового етапу оборонної співпраці між Японією та НАТО, необхідність якої виникла через зростаючі загрози з боку Росії, Північної Кореї та Китаю, повідомляє видання. Паралельно Японія планує створити незалежну місію при НАТО, виокремивши її від свого посольства у Бельгії.

Посол Данії в Японії Пітер Таксое-Йенсен (наразі посольство діє як контактний пункт Альянсу) заявив виданню Nikkei Asia, що геополітичний ландшафт різко змінився після того, як НАТО опублікував свою попередню Стратегію у 2010 році.

«Тоді Росію вважали потенційним партнером, а про Китай не було жодної згадки. У 2022 році на Мадридському саміті лідери країн Альянсу вирішили, що Росія більше не партнер, а ворог, і також було визнано, що зростання Китаю може вплинути на транс’європейську безпеку», – сказав посол.

Раніше НАТО та Японія оголосили, що мають на меті підписання Індивідуальної програми партнерства до саміту НАТО в Литві, який відбудеться 11-12 липня. Сторони мають домовитися щодо поглиблення співпраці в боротьбі з кіберзагрозами, щодо координації позицій по нових технологіях, а також щодо боротьби з дезінформацією.

У квітні 2023 року Японія внесла зміни до Стратегії океанічної политики. У новому документі наводиться кілька прикладів загроз для країни: запуски балістичних ракет КНДР, вторгнення кораблів берегової охорони Китаю в японські територіальні води, а також спільні військово-морські навчання Пекіна і Москви. Також Японія активізує розробку безпілотних підводних апаратів для зміцнення безпеки на морі, через збільшення військової присутності Китаю.  

Раніше Інститут вивчення війни заявив, що Росія хотіла б погрожувати Японії, але не може це робити через втрати 40-ї та 155-ї морських піхотних бригад Тихоокеанського флоту, які їм завдала українська армія. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі