НАТО і Японія пообіцяли зміцнювати зв'язки на тлі загрози з боку РФ та Китаю

Поділитися
НАТО і Японія пообіцяли зміцнювати зв'язки на тлі загрози з боку РФ та Китаю
Столтенберг зустрівся з прем'єр-міністром Японії.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг і прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда пообіцяли зміцнювати зв'язки між сторонами, заявивши, що вторгнення Росії в Україну та зростання військової співпраці Кремля з Китаєм створили найбільш напружене середовище безпеки з часів Другої світової війни. Про це повідомляє Reuters.

Ці коментарі прозвучали в заяві, оприлюдненій під час поїздки Столтенберга до Японії після візиту до Південної Кореї, під час якого він закликав Сеул збільшити військову підтримку України і зробив аналогічні попередження про зростання напруженості у відносинах з Китаєм.

«Світ перебуває в історичній точці перелому в найсуворішому і найскладнішому безпековому середовищі з часів Другої світової війни», - йдеться в спільній заяві двох лідерів.

Вони також висловили занепокоєння з приводу ядерних погроз з боку Росії, спільних військових навчань РФ і Китаю поблизу Японії та розробки Північною Кореєю ядерної зброї.

Столтенберг заявив журналістам, що перемога Росії у війні проти України підбадьорить Китай в той час, коли він розширює свою армію, залякує сусідів і погрожує Тайваню.

«Ця війна - не просто європейська криза, а виклик світовому порядку. Пекін уважно спостерігає за подіями і засвоює уроки, які можуть вплинути на його майбутні рішення. Те, що відбувається в Європі сьогодні, може статися в Азії завтра», - сказав Столтенберг.

У відповідь на подібні коментарі Столтенберга, зроблені під час його візиту до Сеула, Китай вже заявив, що він є партнером для країн, а не викликом, і не загрожує інтересам чи безпеці жодної країни.

Столтенберг наголосив, що країни Альянсу страждають від глобальних загроз.

Кісіда і президент Південної Кореї Юн Сок Йоль стали першими лідерами своїх країн, які взяли участь у саміті НАТО минулого року в ролі спостерігачів.

Китай раніше критикував зусилля НАТО з розширення співпраці в Азії. Росія також неодноразово називала розширення Альянсу загрозою своїй безпеці.

У грудні минулого року Японія оприлюднила масштабні плани з посилення своєї обороноздатності - зміни, колись немислимі для пацифістської країни.

Посилення співпраці з НАТО в таких сферах, як морська безпека і контроль над озброєннями, кіберпростір і боротьба з дезінформацією, допоможе і надалі реагувати на мінливе стратегічне середовище, йдеться в заяві.

Зустріч відбувається в той час, коли Японія готується до проведення щорічного саміту G7 у травні, на якому, як очікується, вторгнення Росії в Україну стане головною темою для обговорення.

За повідомленнями японських ЗМІ, Кісіда розглядає можливість візиту до Києва в лютому, щоб посилити свою підтримку України.

Раніше повідомлялося, що поїздка Столтенберга в країни Азії спрямована на зміцнення зв'язків з союзниками США в умовах війни РФ проти України і зростання конкуренції з Китаєм.

Занепокоєна швидким розвитком озброєнь у Китаї та Північній Кореї, Японія у грудні ухвалила ключові реформи у сфері безпеки і оборони, включаючи створення контрударного потенціалу, що є відходом від принципу лише самооборони, якого вона дотримувалася після Другої світової війни. Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі