Окрім того, щоб вразити Китай своєю військово-морською силою, є ще одна причина, чому Росія раптово розпочала навчання свого Тихоокеанського флоту. Таким чином Росія хоче залякати Японію і стримати її підтримку України, особливо перед зустріччю G7, запланованою на травень. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
14 квітня міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив, що перевірка боєготовності спрямована на відпрацювання методів запобігання розгортанню сил противника в південній частині Охотського моря та відбиття висадки на південних Курилах і островах Сахалін, обидва сигнали для Японії, адже та претендує на частину архіпелагу, який Радянський Союз захопив наприкінці Другої світової війни.
«Східний військовий округ Росії нещодавно розгорнув батарею ракетних систем берегової оборони «Бастіон» на острові Парамушир у північній частині окупованих Росією японських Курильських островів, що, за оцінкою ISW, було, ймовірно, попередженням для Японії щодо подальшої підтримки України. Росія, ймовірно, має намір використати військову позицію в північній частині Тихого океану, щоб викликати побоювання щодо військової ескалації з Японією, намагаючись запобігти подальшій підтримці Японією України під час проведення зустрічі G7 у Хіросімі», – йдеться у звіті ISW.
Аналітики також зазначають, що Росія застосовувала подібні інформаційні операції та показові дії проти Заходу, аби запобігти подальшій безпековій допомозі Заходу Україні.
«Російські військові зараз не в змозі загрожувати Японії. Раніше ISW повідомляв, що підрозділи 40-ї та 155-ї морських піхотних бригад Тихоокеанського флоту на початку 2023 року та наприкінці 2022 року зазнали значних втрат поблизу Вугледара Донецької області, причому 155-а за минулий рік відновлювалася аж вісім разів», – йдеться у звіті ISW.
Нагадаємо, 16 квітня в курортному містечку Каруїдзава в Японії відбудеться зустріч дипломатів країн G7. Однією з чільних тем саміту буде війна в Україні та підтримка України. Крім того, між Україною та Японією підписано грантову угоду, за якою Японія виділить Україні $400 млн.