Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що Північноатлантичний альянс за останній час і так вже посилив свою присутність в районі Чорного моря, додавши, що союзники продовжать вивчати ситуацію в регіоні з урахуванням атаки і захоплення російськими прикордонниками трьох українських кораблів з екіпажем в районі Керченської протоки.
"НАТО вже наростила свою присутність в Чорному морі: наприклад, кораблі НАТО проводили в морі значно більше днів у цьому році і в попередньому", - сказав Столтенберг перед зустріччю глав МЗС країн НАТО.
Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно захопила 24 українця.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупанту "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Після арешту моряків почали вивозити до СІЗО "Лефортове" у Москві.
Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, та наголошує на тому, що перехід до Маріуполя здійснювався відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. Позицію країни поділяють західні партнери.
У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.
Відповідне правове положення діятиме до 14:00 26 грудня. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.
Докладніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте у статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".