Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс розповів, що НАТО планує обговорити способи стримування Росії на саміті наступного тижня.
В інтерв'ю Reuters він сказав, що президент Росії Владімір Путін, можливо, використовує прикордонну кризу в Білорусі як відволікання від інших дій, щоб викликати регіональну нестабільність.
Криза на кордоні включає тисячі мігрантів з країн Близького Сходу та Африки, які намагаються перетнути кордон з Білоруссю в країнах-членах Європейського Союзу, таких як Польща, Латвія та Литва.
Як повідомляє The New York Times, криза, схоже, значною мірою сфабрикована невизнаним президентом Білорусі Аляксандром Лукашенком як спосіб вибити з колії ЄС.
"Створюючи всю цю тактичну нестабільність на кордоні, змушуючи нас усіх приділяти 100-відсоткову увагу цим питанням, Путін може бути готовий зробити стратегічний крок", - сказав Ландсбергіс, зазначивши, що незрозуміло, чи наступний крок Росії буде військовою агресією проти України.
"Наразі дуже важко бути впевненим у їхньому [Путіна та Лукашенку] впливі та їхньому мисленні", - додав він після зустрічі із заступником держсекретаря США Венді Шерман.
Одночасно з прикордонною кризою в Білорусі США попередили про "незвичайну російську військову активність" поблизу кордону з Україною, викликавши побоювання, що Росія може спробувати вторгнутися в країну, як це було, коли вона анексувала Крим у 2014 році.
Росія відповіла на ці претензії, заявивши, що вона може вільно розміщувати свої збройні сили в межах своїх кордонів, як вона забажає.
НАТО збирається зустрітися наступного тижня у столиці Латвії Ризі. За словами Ландсбергіса, тема нещодавньої військової активності Росії, ймовірно, буде однією з ключових на цій зустрічі.
Поки міжнародні лідери та світові ЗМІ продовжують міркувати про останнє нарощування Москвою військової присутності на українському кордоні, президент Росії Владімір Путін спокійно продовжує повільну анексію східної України. Пітер Дікінсон з Atlantic Coucil пише, що Путін створює неформальну імперію на Донбасі та що повільна анексія східної України продовжується.
У геополітичній грі, що розгорнулася, ставки високі для всіх її учасників. Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка "Україна - епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?".