Напередодні виборів до Конгресу "фабрика тролів" запустила новий сайт - Assotiated Press

Поділитися
Напередодні виборів до Конгресу "фабрика тролів" запустила новий сайт - Assotiated Press Отримав Пригожин нове замовлення, або хоче показати "міць" своєї "імперії", що зазнала чутливих втрат - поки не відомо © ТАСС
Цілями цього може бути що завгодно - від моніторингу ситуації з метою вибору точок впливу до банального "замилювання" очей Кремля, вважають експерти.

Російська "фабрика тролів", яка належить другу Путіна Євгену Пригожину і яку звинувачують у втручанні у президентські вибори в 2016 році, напередодні виборів до Конгресу США запустила новий сайт, розрахований на американську аудиторію, пише "Голос Америки" з посиланням на Associated Press.

Більшість експертів упевнені, що хоча левова частка маніпуляцій перед виборами має суто американські джерела, немає ніяких сумнівів у тому, що Росія веде велику роботу в цій сфері,

"Наочною ілюстрацією є сайт USAReally. Сайт був запущений у травні Федеральним агентством новин, що входить до імперії, якій, імовірно, керує союзник Путіна Євген Пригожин. Ця імперія включає "Агентство інтернет-досліджень" - так звану "фабрику тролів", співробітникам якої спецпрокурор Роберт Мюллер пред'явив звинувачення раніше у цьому році", - пише видання.

Московський офіс USAReally знаходиться у тому ж будинку, що і "Федеральне агентство новин". Видання зазначає, що і "фабрика тролів" у Петербурзі також перебувала "під крилом" ФАН - зараз "тролі" перехали до більш нового власного семиповерхового комплексу, а їхня колишня штаб-квартира здається в оренду.

Сайт USAReally, зазначає AP, виглядає на диво дилетантським - відразу впадає до очей незграбність дизайну, граматичні помилки, посилання на російські соціальні мережі. Мета сайту, якщо судити по тому, що на ньому написано - надавати американцям "об'єктивну та незалежну" інформацію. У матеріалах сайту представлені теми, які дійсно є для американців цікавими, наприклад, щодо прав на носіння зброї, іммігрантів та прав ЛГБТ.

"У той час, як служби безпеки перебувають у стані підвищеної готовності "розвідувальне співтовариство поки не отримало свідоцтв наявності серйозної кампанії, спрямованої на втручання в інфраструктуру виборів за зразком 2016 року". Про це заявив на слуханнях, які пройшли у середу в Конгресі заступник міністра внутрішньої безпеки Крістофер Кребс", - пише Associated Press.

Втім, поки що сайт практично не працює; видання вважає, що "тролі" чекають вересня, коли ситуація стане більш зрозумілою за підсумками завершених партійних праймеріз. При цьому не виключається, що сайт створений із далеким прицілом, і запрацює до початку президентських виборів 2020 року, які мають значно більше значення для американської зовнішньої політики.

"Тим часом армія ботів, тролів і таких сайтів, як USAReally, схоже, зондує ситуацію", - йдеться у статті Associated Press.

Втім, експерти не впевнені, що "тролям" вдасться повторити успіх 2016 року.

"Сайт USAReally сам по собі навряд чи стане суттєвою рушійною силою", – вважає Арік Тоулер з дослідницької групи Bellingcat.

Частково це пов'язано з тим, що Twitter і Facebook після декількох великих скандалів почали приймати безпрецедентні заходи по виявленню та ліквідації автоматичних і бот-акаунтів. У той же час Тоулер припускає, що сайт може продукувати контект, спрямований на розколювання американського суспільства, який потім буде поширюватися через досить відомі американські агрегатори провокаційних новин, такі, як InfoWars або Gateway Pundit.

Також, не виключає Тоулер, метою сайту може бути банальне "замилювання" очей кремлівським керманичам "тролів" - люди Пригожина хочуть показати, що незважаючи на серію чутливих ударів по його "імперії" вона як і раніше сильна і може впливати на думку західного суспільства.

13 липня Міністерство юстиції США висунула офіційні звинувачення 12 співробітникам військової розвідки Росії за втручання у вибори президента США в 2016 році. Російських спецслужбістів звинуватили у зломі електронної пошти керівництва Демократичної партії.

У Росії продовжують заперечувати втручання у вибори президента США.

Нагадаємо, у США ввели санкції проти 14 співробітників російської "фабрики тролів" - "Агентство інтернет-досліджень" бізнесмена Євгена Пригожина. Їх звинувачують у втручанні в американські вибори 2016 року.

16 лютого Міністерство юстиції США висунуло 13 громадянам Росії і трьом російським компаніям звинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Усі обвинувачені є співробітниками компанії "Агентства інтернет-досліджень". Вашингтон висловив намір домагатися їх екстрадиції.

Раніше прес-служба Twitter також повідомляла, що у США близько 1,4 мільйона користувачів соціальної мережі Twitter були повідомлені про те, що вони взаємодіяли з обліковими записами, пов'язаними з так званою "фабрикою тролів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі