США офіційно звинуватили росіян у втручанні в американські вибори

Поділитися
США офіційно звинуватили росіян у втручанні в американські вибори У списку обвинувачених - 13 росіян і три компанії з РФ © Enallax news
Обвинувачені росіяни через соцмережі поширювали компромат на Клінтон, а також намагалися організувати акції протесту в США.

Міністерство юстиції США висунуло 13 громадянам Росії і трьом російським компаніям звинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року.

Вердикт про винність обвинувачених винесло журі присяжних суду округу Колумбія.

"Змова мала на меті нечесними методами послабити, створити перешкоди і завдати шкоди законній діяльності Адміністрації США для того, щоб дозволити обвинуваченим втрутитися в політичний і виборчий процес США, включаючи президентські вибори 2016 року", - сказано в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті Мін'юсту США у п'ятницю, 16 лютого.

За даними слідства, всі обвинувачені є співробітниками компанії "Агентства інтернет-досліджень" (АІІ) зі штаб-квартирою в Санкт-Петербурзі.

Учасники змови розміщували політичну рекламу, поширювали інформацію компрометуючого характеру про колишнього держсекретаря США і кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон, інформацію на підтримку кандидата-республіканця Дональда Трампа, а також намагалися організувати акції протесту в США. У своїй діяльності обвинувачені активно використовували соціальні мережі, а після виборів – видаляли акаунти, тим самим, намагаючись приховати сліди злочину.

До списку включені співробітники АІІ Міхаїл Бистров, Міхаїл Бурчик (він же Міхаїл Абрамов), Алєксандра Крилова, Анна Богачова, Сєргєй Полозов, Марія Бовда (вона ж Марія Бєляєва), Роберт Бовда, Вадім Подкопаєв, Глєб Васильченко, Ірина Каверзіна, Владімір Вєнков, Джейхун Асланов, а також пов'язаний з АІІ бізнесмен Євгеній Пригожин.

Їх звинувачують у "змові з метою шахрайства проти США", "змові з метою шахрайства з використанням електронних засобів передачі даних і для банківських махінацій", а також "у розкраданні персональних даних за обтяжуючих обставинах".

Крім АІІ у документі фігурують дві компанії Пригожина - "Конкорд менеджмент і консалтинг" і "Конкорд кейтерінг".

Нагадаємо, Росію підозрюють у впливі на голосування під час виборів президента Сполучених Штатів у 2016 році.

17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.

У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.

Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.

Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі