Найближчим часом  світ може отримати нові вакцини проти COVID-19 — Bloomberg

Поділитися
Найближчим часом  світ може отримати нові вакцини проти COVID-19 — Bloomberg © depositphotos/ JDunbarPhoto
Нові вакцини додадуться до тих, які вже функціонують та використовуються у багатьох країнах.

Удосконалені вакцини проти COVID-19, які можна зберігати при кімнатній температурі, можуть бути готові до використання вже наприкінці цього або на початку наступного року, каже головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан, пише Bloomberg.

«Близько шести або восьми нових варіантів вакцин проти коронавірусу можуть пройти всі клінічні дослідження та регуляторний огляд до кінця року», - каже Сумія Свамінатан.

Нові вакцини додадуться до тих, які вже функціонують та використовуються у багатьох країнах. Людство потребує більшої кількості щеплень, особливо зараз, оскільки безперервна циркуляція вірусу породжує небезпечні нові штами COVID-19, а виробники ліків намагаються покривати масштабний попит на вакцини. За даними Bloomberg, лише 122 країни світу розпочали масові кампанії вакцинації.

"Ми повинні активно використовувати наявні вакцини. Але також важливо, щоб препарати еволюціонували та вдосконалювалися. Думаю, що до 2022 року ми побачимо появу нових удосконалених вакцин", - сказала Свамінатан, індійський педіатр, найбільш відома своїми дослідженнями туберкульозу та ВІЛ.

Наразі нові експериментальні вакцини, що перебувають у розробці, використовують альтернативні технології та системи введення, включаючи більше однодозних вакцин, препаратів, які вводять перорально, а також назальні спреї. Удосконалені вакцини можуть врахувати недоліки своїх попередників та забезпечити те, щоб усі групи населення отримали можливість зробити щеплення.

Більше 80 кандидатів на вакцини зараз проходять клінічні випробування, хоча деякі з них все ще перебувають на ранніх стадіях тестування і можуть виявитися недостатньо успішними для масового впровадження. Компанії з вакцинами від COVID-19, які вже використовуються, також розпочали тестування оновлених версій препаратів, призначених для протидії новим штамам коронавірусу.

"Нам потрібно продовжувати підтримувати дослідження та розробку більшої кількості кандидатів на вакцини, особливо зараз, коли потреба в імунізації населення зростає. Цілком імовірно, що щеплення треба буде робити повторно. Тож нам потрібно бути готовими до цього в майбутньому", - каже Свамінатан.

Стратегічна консультативна група ВООЗ з питань імунізації перевіряє, чи потрібно людям, які вже перехворіли COVID-19, приймати дві дози вакцини. Деякі дослідження вказують на те, що їм може бути достатньо однієї дози, оскільки їхній природний імунітет також допомагає захищати організм від інфікування.

Якщо люди, які вже перенесли COVID-19 будуть отримувати одну дозу щеплення, це допоможе звільнити більше запасів вакцини, вважає Свамінатан, хоча це може представляти "практичні та логістичні проблеми у багатьох країнах", адже для того, щоб вирішити, кому буде достатньо однієї дози, можуть знадобитися аналізи крові для вимірювання рівня антитіл у пацієнтів.

Випуск нових вакцин також викликає питання про те, як ефективно та етично проводити клінічні випробування.

Одним із підходів, який розглядає ВООЗ, є порівняння трьох-чотирьох вакцин-кандидатів одночасно з плацебо. Подібний механізм дослідження був використаний для перевірки ефективності медикаментозної терапії лікування COVID-19, і це означало б, що учасники випробувань мали б 80% шансів отримати експериментальну вакцину і лише 20% шансів отримати плацебо.

"Зараз ми ведемо перемовини з кількома компаніями, що розробляють вакцини. Ми хочемо побачити, чи зможемо запустити щось подібне на глобальній випробувальній платформі", - сказала представниця ВООЗ.

За її словами, глобальні клінічні випробування, в яких зможуть брати участь багато людей та країн, мають кілька переваг. Тестування вакцин на різних етнічних, вікових групах та людях з різними станами здоров’я робить результати більш узагальненими.

Зараз в Китаї проходять клінічні випробування ще 17 вакцин-кандидатів проти COVID-19.

Раніше повідомлялося, що Австрія, Чехія, Словенія, Болгарія і Латвія закликали провести європейський саміт, щоб обговорити дисбаланс у розподілі вакцин проти коронавірусу між державами ЄС.

Про це йдеться в спільному листі цих держав.

У листі підкреслюється, що "поставки вакцини деякими фармацевтичними компаніями в ряд країн ЄС, здійснюються не за принципом справедливості".

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі