Наразі є достатньо вакцин від коронавірусу, щоб повністю вакцинувати близько 5% світового населення, але розподіл щеплень виявився занадто нерівномірним. Більшість вакцин «захопили» найбагатші країни, пише Bloomberg.
Наразі 40% від глобальної кількості вакцин проти COVID-19 отримали люди 27 багатих країн, громадяни яких становлять 11% світового населення. За даними аналізу даних, зібраних Bloomberg Vaccine Tracker, менш розвинені країни наразі отримали лише 1,6% вакцин від COVID-19.
Іншими словами, держави з найвищими доходами вакцинуються у 25 разів швидше, ніж бідні країни.
На США припадає 24% глобальних щеплень, але лише 4,3% населення світу, тоді як Пакистан охопив вакцинацією лише 0,1% від глобальної кампанії щеплень, але громадяни країни складають 2,7% світового населення. Ця схема повторюється по всьому світу і стала наслідком зусиль багатих країн, що заздалегідь намагалися придбати мільярди доз вакцин, яких буде достатньо вакцинувати їх населення кілька разів, згідно з окремим аналізом угод про вакцини.
США планують вакцинувати 75% своїх громадян протягом наступних трьох місяців. Тим часом майже половина країн світу досі не вакцинували навіть 1% свого населення. Понад 40 країн, переважно серед найбідніших у світі, навіть не мають загальнодоступних даних про щеплення. Ці країни представляють майже 8% світового населення.
У США федеральний уряд визначає, куди направляються вакцини. Кожному штату було призначено відповідну кількість доз, виходячи з чисельності їхнього населення. Хоча існують відмінності у доступі до вакцини, кожен американський штат має справедливу частку доз, приблизно пропорційну кількості його жителів.
Наразі немає механізму забезпечення рівномірного розподілу вакцини. Для прикладу, один із найбідніших континентів у світі, Африка, страждає від занадто повільних темпів вакцинації. Із 54 країн лише три прищепили понад 1% свого населення. Більше 20 країн ще навіть не почали вакцинацію.
Європейська комісія впевнена, що ЄС зможе вакцинувати більшість населення від коронавірусу раніше, ніж очікувалось.
Виконавчий орган Європейського Союзу вважає, що держави-члени отримають достатню кількість вакцин для імунізації більшості людей вже до кінця червня, йдеться у доповідній записці, розісланій національним делегаціям у Брюсселі.