На Путіна чекає катастрофа у разі вторгнення в Україну — The Economist 

Поділитися
На Путіна чекає катастрофа у разі вторгнення в Україну — The Economist  © Офіційний сайт Кремля
Очільник Кремля не зможе «відродити імперію».

Перша світова війна стала неминучою після того, як у Берліні було видано мобілізаційні накази, стверджував британський історик Алан Джон Персиваль Тейлор. Складність залізничних розкладів початку 20-го століття, від яких тоді залежало переміщення військ, робила будь-які зміни практично неможливими. Сучасні армії не мають таких обмежень. Поки Росія стягує війська до кордонів України, наростає похмурий імпульс. Однак на Кремль чекає катастрофа у разі вторгнення в сусідню країну, пише The Economist.

Дипломатичні переговори Заходу та РФ нічого не дали. Москва знала, що НАТО не зможе прийняти агресивні вимоги російського президента Владіміра Путіна. По суті, Путін хоче, щоб НАТО ніколи не приймала нових членів і вивела всі свої сили з країн-сусідів Росії. Нещодавно президент США Джо Байден заявив, що чекає на російське вторгнення в Україну.

14 січня хакери атакували українські урядові веб-сайти, розмістивши на них повідомлення із перекресленим українським прапором і картою, застерігаючи українців «боятися та очікувати гіршого».

Російські військові зосереджені на східному кордоні України. Частина сил РФ прибула до Білорусі, яка «товаришує» з Кремлем. Деякі аналітики прогнозують, що Путін готується до нападу на два фронти, який розділить українські сили.

Не вистачає лише пускового механізму. Америка також попередила, що РФ може планувати провокації, щоб отримати привід для вторгнення. Ймовірність початку війни здається небезпечно високою. Однак, це може бути лише залякування.

Супутникові фото, які показують російські танки, безумовно, викликають тривогу. Тим часом, пропаганда, представлена росіянам на їхніх телеекранах, майже не згадує про можливість війни.

Це має значення, адже якщо Путін вирішить знову напасти в Україну, цілком очікувано, що він буде готувати російську громадськість за допомогою пропаганди, як він це робив перед анексією Криму в 2014 році. Можливо, очільник Кремля все ще не прийняв рішення.

Ніхто не знає, як Путін оцінює ризики та можливі вигоди від війни. Але є деякі речі, які він повинен враховувати.

По-перше, якщо він вторгнеться в Україну, це зашкодить Росії економічно. Америка та ЄС підготували широкий список фінансових і торговельних санкцій. Рівень життя в РФ буде падати і далі, незважаючи на значні резерви уряду для пом’якшення удару.

По-друге, українські військові більш ніж спроможні дати Путіну відсіч. Звичайно, вони не можуть повністю перешкодити потужнішим військовим силам Росії захопити значну частину території, але українці не дозволять Путіну контролювати її.

По-третє, суспільство в Росії не підтримує війну в Україні. Протягом багатьох років опитування демонстрували, що більшість росіян вважають за краще, щоб їхня країна та Україна були дружніми сусідами.

Тим часом рейтинг популярності Путіна падає, як і російський рубль. Безнадійні пошуки відновлення Російської імперії не відродять її, особливо якщо ціною стане загибель багатьох людей.

Навіть автократи мають турбуватися про те, що громадськість може збунтуватися проти них, не кажучи вже про еліту, чиє життя точно ускладниться через додаткові санкції.

Війна може коштувати Путіну його влади і всього, що з нею пов’язано. Це була б безрозсудна гра.

У Заходу немає надійного способу втримати Путіна від вторгнення. Але варто спробувати. Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрічається зі своїм російським колегою. Він має запропонувати продовжити переговори на теми, де можливий компроміс, наприклад, щодо розгортання ракет та обмеження військових навчань. Він повинен згуртувати ЄС і НАТО, щоб виступити єдиним фронтом проти російської агресії. Заходу варто шукати спосіб, який змусить Путіна відступити. Війни можна уникнути, але діяти треба вже зараз, резюмує видання.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі