найдорожчий авіаносець Військово-морського флоту США Gerald R. Ford вартістю у 13 мільярдів доларів може стати на ремонт - на ньому зафіксовані десятки випадків збоїв електромагнітних катапульт, які використовуються для запуску літаків, у середу, 30 січня, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дані Пентагону.
Агентство зазначає, що на 740 випробувальних польотів над морем з травня 2017 року довелося 20 випадків відмови катапульт. При цьому це не єдина проблема на авіаносці - так, 11 підйомників боєприпасів на польотні палуби вже вийшли з ладу і досі не відремонтовані.
Незважаючи на те, що Пентагон стверджує про "зростаючі бойови можливості" авіаносця, ВМС варто негайно профінансувати ремонт корабля, так як накопичені ним проблеми негативно позначаються на його боєздатності.
Представник флоту, коментуючи інформацію, повідомив агентству, що при виникненні збоїв ніхто не постраждав, проте два літакових запуски у результаті було скасовано.
Gerald R. Ford - головний корабель з новітньої серії атомних авіаносців США, що отримали умовне найменування "авіаносці XXI століття". По суті, цей тип авіаносців є поліпшеним класом "Німіц"; корабель більш автоматизований, що дозволило скоротити екіпаж і, як наслідок, витрати на утримання. Крім цього, нові авіаносці відрізняються впровадженням ряду нових технологій та конструктивних рішень, зокрема, елементів стелс-технології. Будівництво корабля розпочалося 14 листопада 2009 року, 31 травня 2017 року його було введено до складу флоту США, будівництво обійшлося американській скарбниці у 13 мільярдів доларів. Авіагрупа авіаносця налічує 90 літаків і вертольотів, екіпаж складається з 2700 моряків, 2480 осіб авіагрупи та 70 осіб штабу.
Нагадаємо, раніше в США редакція американського видання Business Insider опублікував своєрідний антирейтинг - журналісти перерахували сім гірших, на думку видання, діючих авіаносців і вертольотоносців з військово-морських флотів світових держав. Очікувано до списку потрапили російський "Кузнєцов" і перший китайський авіаносець "Ляонін" (колишній український "Варяг").