Авіаносні ударні групи Військово-морських сил США потребують реформування, так як у силу низки причин ударні авіаносці втрачають свою актуальність на сучасному полі бою, пишуть експерти Центру стратегічних і бюджетних оцінок у Вашингтоні, передає The National Interest.
"АУГ не вистачає дальності, витривалості, живучості та спеціалізації для реалізації оперативних завдань, необхідних для перемоги над сильними військовими державами", - наголошується у доповіді.
Розпад Радянського Союзу зіграв з американським флотом злий жарт - він втратив гідного суперника і з того моменту у військово-морських силах США почався застій. Зокрема, зазначають експерти, на авіаносцях літаки замінюються на нові зразки, які не сильно відрізняються за характеристиками від старих. Наслідком цього стало обмеження радіусу дії авіагрупи - так, зараз АУГ може працювати у межах 1300 миль, тоді як Росія і Китай ставлять на озброєння протикорабельні ракети, які б'ють на більшу дальність, та інше озброєння, яке загрожує авіаносцям.
Аналітики Центру бачать декілька варіантів вирішення цієї проблеми. Серед кращих - скоротити за непотрібністю число АУГ з 10 до восьми, або ж форсувати розробку нових літаків FA-XX і бойових безпілотників, які за планом будуть ставитися на озброєння з 2040 року.
Нагадаємо, раніше в США редакція американського видання Business Insider опублікував своєрідний антирейтинг - журналісти перерахували сім гірших, на думку видання, діючих авіаносців і вертольотоносців з військово-морських флотів світових держав. Очікувано в список потрапили російський "Кузнєцов" і перший китайський авіаносець "Ляонін" (колишній український "Варяг").