На кордоні Киргизстану і Таджикистану сталася перестрілка

Поділитися
На кордоні Киргизстану і Таджикистану сталася перестрілка © Vlast.kz
Прикордонна служба Киргизстану повідомила, що Таджикистан використав міномети.

На кордоні Киргизстану і Таджикистану сьогодні вранці, 14 вересня, сталася перестрілка. Про це заявила прикордонна служба Киргизстану. У Бішкеку стверджують, що прикордонники Таджикистану не реагували на вимоги відійти та відкрили вогонь, повідомляє «Радіо Свобода».

Киргизстан заявляє, що біля Булак-Баші Баткенського району Баткенської області наряд Прикордонної служби виявив прикордонний наряд Таджикистану, який зайняв «бойові позиції» на ділянці кордону.

У відомстві повідомили, що таджицькі прикордонники ігнорували вимоги залишити територію та почали обстріли. У відповідь прикордонники Киргизстану застосували зброю.

Прикордонна служба Киргизстану заявила, що Таджикистан використав міномети.

Також повідомляється про переговори представника президента Киргизстану в Баткенській області з губернатором Согдійської області Таджикистану після інциденту на кордоні.

Зазначається, що це вже третя стрілянина на кордоні країн. 3 червня перестрілка тривала кілька годин, поранення отримали двоє військовослужбовців Киргизстану. Киргизька сторона заявила, що прикордонники Таджикистану незаконно перетнули умовну лінію кордону.

Черговий інцидент стався 14 червня у Булак-Баші. Киргизстан заявив, що жертв та постраждалих не було. Таджикистан повідомив про поранення командира прикордонного посту.

Протяжність кордону Киргизстану та Таджикистану становить близько 970 кілометрів. Ділянки між Баткенською областю Киргизстану та Согдійською областю Таджикистану є спірними. У цих районах села, а іноді й будинки жителів країн розташовані поруч, що, своєю чергою, значно ускладнює роботу з встановлення лінії кордону. Саме внаслідок такої невизначеності між жителями та прикордонниками Киргизстану та Таджикистану часто відбуваються сутички за право доступу до води, землі та комунікацій.

Присутність Росії й досі залишається домінуючою в регіоні Центральної Азії, і державам важко її позбавитись. Щоправда, російська агресія проти України стала поштовхом для усіх країн регіону шукати можливості диверсифікувати торгівельні та енергетичні шляхи від РФ у бік Туреччини, Південної Азії та Близького Сходу. Про наслідки російської агресії проти України для держав Центральної Азії та виклики, що стоять перед ними, читайте в статті Наталії Бутирської «Центральна Азія під дулом російсько-української війни».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі