На Китай може чекати понад мільйон смертей до 2023 року через різке послаблення COVID-обмежень — Reuters

Поділитися
На Китай може чекати понад мільйон смертей до 2023 року через різке послаблення COVID-обмежень — Reuters © Pixabay
За прогнозами, пік захворюваності припаде на 1 квітня, коли кількість смертей сягне 322 тисяч.

Згідно з новими прогнозами американського Інституту метрики та оцінювання в системі охорони здоров’я (IHME), різке скасування Китаєм жорстких обмежень щодо COVID-19 може призвести до вибуху захворюваності і більш ніж мільйона смертей до 2023 року. Про це повідомляє Reuters.

За прогнозами IHME, пік захворюваності в Китаї припаде на 1 квітня, коли кількість смертей сягне 322 тисяч. За словами директора IHME Крістофера Мюррея, на той час буде інфіковано близько третини населення Китаю.

Національне управління охорони здоров'я Китаю офіційно не повідомляло про жодну смерть від COVID з моменту послаблення карантинних обмежень. Останній випадок смерті був зареєстрований 3 грудня. Загальна кількість летальних випадків з початку пандемії становить 5 235.

Китай скасував деякі з найжорсткіших у світі обмежень щодо COVID у грудні після безпрецедентних протестів і зараз переживає сплеск випадків хвороби, побоюючись, що COVID може охопити 1,4-мільярдне населення країни під час святкування Нового року за місячним календарем наступного місяця.

«Ніхто не думав, що вони будуть дотримуватися політики нульового рівня захворюваності на COVID так довго», - сказав Мюррей.

За його словами, китайська політика нульового рівня захворюваності могла бути ефективною для стримування більш ранніх варіантів вірусу, але висока трансмісивність варіанту Omicron унеможливила її дотримання.

Незалежна група моделювання при Університеті штату Вашингтон, на яку покладалися уряди та компанії протягом усієї пандемії, спиралася на дані з провінцій та інформацію щодо нещодавнього спалаху Omicron у Гонконгу.

«З моменту першого спалаху в Ухані Китай майже не повідомляв про смертельні випадки. Саме тому ми звернулися до Гонконгу, щоб отримати уявлення про рівень смертності від інфекції», - сказав Мюррей.

Для своїх прогнозів IHME також використовує інформацію про рівень вакцинації, надану китайським урядом та припущення щодо того, як різні провінції реагуватимуть на зростання рівня інфікування.  

Інші експерти очікують, що близько 60% населення Китаю зрештою буде інфіковано, причому пік захворюваності очікується в січні, і найбільше постраждають вразливі групи населення, такі як люди похилого віку і ті, хто вже страждає від інших захворювань.

Основними проблемами є велика кількість вразливих до хвороби людей в Китаї, використання менш ефективних вакцин і низький рівень охоплення вакцинацією людей віком 80 років і старше, які піддаються найбільшому ризику важкого перебігу хвороби.

Інші прогнози

Фахівці з моделювання захворювань в Університеті Гонконгу прогнозують, що зняття обмежень щодо COVID і одночасне відкриття всіх провінцій у Китаї в грудні 2022 - січні 2023 року призведе до 684 смертей на мільйон людей протягом цього періоду.

Виходячи з населення Китаю в 1,41 мільярда осіб і відсутності таких заходів, як масова кампанія з вакцинації, це становить 964 400 смертей.

В іншому дослідженні, опублікованому в липні 2022 року в журналі Nature Medicine дослідники зі Школи громадського здоров'я Університету Фудань в Шанхаї прогнозують, що хвиля Omicron без карантинних обмежень призведе до 1,55 мільйона смертей протягом шести місяців, а піковий попит на відділення інтенсивної терапії в 15,6 раза перевищить наявні потужності.

Старший науковий співробітник з питань глобальної охорони здоров'я в Раді з міжнародних відносин Яньчжун Хуан заявив, що в Китаї налічується 164 мільйони людей з діабетом, що є фактором ризику для захворювання на COVID. Також є 8 мільйонів людей у віці 80 років і старше, які не були вакциновані.

Китайські чиновники зараз заохочують людей робити щеплення зі списку нових вакцин китайського виробництва, однак уряд все ще неохоче використовує іноземні вакцини, додав Хуан.  

Національна комісія з охорони здоров'я Китаю заявила, що нарощує вакцинацію, а також створює запаси апаратів штучної вентиляції легень і основних лікарських засобів.

Нагадаємо, у Китаї спалахнули протести проти суворих обмежень у боротьбі з COVID-19. Невдоволення суворими антиковідними заходами виникало у різних містах і раніше, однак нинішня ситуація вирізняється тим, що протести мали не локальний характер — вони відбувалися по всій країні одночасно. Втім, такі протести — це лише виклик для китайського лідера, але не загроза його владі. Чому? Читайте статтю Наталії Бутирської «Протести в Китаї: Сі Цзіньпін спіткнувся об політику «нульового COVID-19».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі