36,7 млн євро невідкладної допомоги з фонду з питань притулку, міграції та інтеграції Євросоюзу буде направлено Литві, враховуючи складну ситуацію з нелегальними мігрантами на литовсько-білоруському кордоні. Про це повідомляє DW.
Кошти будуть спрямовані на утримання центрів для нелегальних мігрантів, карантинних приміщень, медичну допомогу, продовольство і одяг, а також на фінансування спеціальних бригад для ідентифікації можливих жертв торгівлі людьми і виявлення тих, хто потребують допомоги.
Останнім часом в Литву через кордон з Білоруссю прибуває незвично велика кількість нелегальних мігрантів. У зв'язку з цим сейм Литви в ніч на 11 серпня схвалив будівництво паркану на кордоні з Білоруссю. Відповідно до прийнятого закону, час, що відводиться на реалізацію цього проекту вартістю в 152 млн євро, скорочується вдвічі.
За даними ЄС, в Литву з початку року перебралися з Білорусі понад 4 тисячі нелегальних мігрантів, в тому числі 2800 - з Іраку. За весь 2020 рік на литовсько-білоруському кордоні був зареєстрований лише 81 нелегальний перехід. З тих пір як Ірак припинив польоти в Білорусь, кількість нелегальних переходів кордону різко скоротилося. З 2 серпня в Литву перебрався за тиждень 271 нелегальний мігрант, в той час як тижнем раніше - 1106.
Сусідня з Литвою Латвія оголосила режим НС на кордоні з Білоруссю. Це дозволяє латвійським прикордонникам застосовувати фізичну силу для припинення припливу нелегалів. Прикордонники також не зобов'язані приймати від нелегалів прохання про надання притулку.
Євросоюз звинувачує білоруського керівника Олександра Лукашенко в навмисному форсуванні нелегальних переходів кордону з Литвою в помсту за санкції, введені ЄС проти керівництва в Мінську. На майбутньому тижні глави МВС країн ЄС проведуть з Мінськом віртуальну конференцію для обговорення міграційного кризи.
Раніше повідомлялося, що Литва останнім часом відчуває на собі наслідки великої кількості мігрантів з Білорусі. Тим часом тамтешній диктатор Олександр Лукашенко провів нараду з силовиками, під час якої доручив перекрити "кожен метр" кордону.