Литовський парламент більшістю голосів підтримав будівництво загороджувальних споруд на кордоні з Білоруссю. За ініційований урядом законопроект «Про обладнання фізичного бар'єру біля зовнішнього кордону Європейського Союзу з Республікою Білорусь» у вівторок, 10 серпня, проголосували 80 депутатів Сейму. Двоє проголосували проти, двоє - утрималися, передає «Інтерфакс-Україна».
Законопроект представляла міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте. Вона констатувала, що відсутність надійного захисту кордону з Білоруссю, яка вже майже 30 років живе в умовах диктаторського режиму Олександра Лукашенка, є упущенням влади.
«Потрібно обладнати міцний, надійний кордон з Білоруссю, і зробити це якомога швидше», - підкреслила кервниця МВС.
Ухвалений закон передбачає проведення держзакупівель для будівництва стіни на кордоні за спрощеною процедурою. В уряді вважають, що це дозволить удвічі прискорити реалізацію проекту. На кордоні планують звести загородження з колючого дроту типу концертина і дротяний паркан.
У Службі охорони державного кордону Литви підрахували, що обладнання захисний споруд обійдеться в 152 млн євро.
З кінця травня режим Олександра Лукашенка фактично забезпечує «зелений коридор» на кордоні з Литвою для мігрантів, які прибувають до Білорусі з Іраку, Афганістану та Сирії. З Білорусі до Литви за цей час потрапили понад 4 тисяч нелегалів, що сприяє дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні.
Литва, Латвія і Естонія звинуватили Лукашенка в заохоченні нелегальної міграції з метою помститися за санкції ЄС проти його режиму. Латвія оголосила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю, дозволивши залучати до її охорони як прикордонників, так армію з поліцією.
Детальніше - в статті Олексія Коваля «Лукашенко погрожує Європі нелегальними мігрантами» для читачів ZN.UA.