У вівторок Латвія оголосила надзвичайний стан на своєму кордоні з Білоруссю, дозволивши прикордонникам, збройним силам і поліції використовувати фізичну силу для повернення мігрантів в країну, з якої вони прибули. Латвія, як і сусідня Литва, в останні кілька місяців зіткнулася з напливом переважно іракських мігрантів з Білорусі.
Межі Латвії і Литви з Білоруссю також є зовнішнім кордоном Європейського Союзу. У Латвії є межа з Білоруссю майже 175 км (109 миль). Зазвичай патрулювати кордон можуть тільки прикордонники.
За повідомленням Baltic News Service, надзвичайний стан буде діяти з 11 серпня по 10 листопада, а також дозволить Збройним силам і державній поліції допомогти прикордонній службі в запобіганні нелегальній імміграції.
Балтійська служба новин з посиланням на Державну прикордонну службу Латвії повідомила, що в період з 6 по 10 серпня близько 283 осіб було затримано за перетин кордону з Білорусі, в результаті чого загальна кількість на 2021 рік склала 343 людини.
У вівторок парламент Литви проголосував за будівництво 4-метрового (13 футів) металевого паркану, увінчаного колючим дротом, на 508 км 670-кілометрового кордону, який він поділяє з Білоруссю. «Без цього фізичного бар'єру неможливо захистити наші кордони, це абсолютно ясно», - сказала Reuters міністр внутрішніх справ Агне Білотайт.
Три балтійські країни, які всі є членами ЄС з 27 країн, звинуватили уряд авторитарного президента Білорусі Лукашенка в заохоченні потоку мігрантів у відповідь на санкції ЄС проти його країни після того, як в травні пасажирський літак був перехоплений для арешту блогера.
Польща, ще один член ЄС, що межує з Білоруссю, заявляє, що також бачить зростання числа іракських і афганських мігрантів, що намагаються в'їхати з Білорусі і те, що урядовець назвав частиною «гібридної війни» Білорусі проти ЄС.
У понеділок США, Велика Британія і Канада ввели додаткові санкції проти Білорусі.