МВФ не буде надавати допомогу Греції на даному етапі, так як вона не відповідає необхідним критеріям для видачі нових позик, повідомляє Financial Times, яка ознайомилася з "абсолютно конфіденційним" звітом про засідання правління фонду, яке відбулося в середу, 29 липня.
Згідно зі звітом, у Греції занадто високий рівень боргу, країна не стримала колишні обіцянки про проведення реформ.
В документі йдеться про наміри представників фонду продовжити участь у переговорах Євросоюзу з Грецією про надання допомоги, однак вони приймуть рішення про надання фінансової допомоги не раніше ніж через кілька місяців, можливо, в наступному році.
Цей момент настане на "другому етапі", який розпочнеться після того, як Афіни "схвалять проведення всеосяжного пакету реформ", а кредитори з країн єврозони "схвалять фінансову допомогу".
У ході засідання правління МВФ представник Німеччини заявив, що його країна воліла б, щоб фонд прийняв рішення про допомогу одночасно з єврозоною. В іншому випадку буде складно отримати схвалення бундестагу на видачу кредитів Греції, відзначає FT.
МВФ на минулому тижні згорнув колишню програму допомоги Греції, оскільки у фонді прийшли до висновку, що в її рамках можна допомогти Афінам повернутися на ринок приватних запозичень. В результаті Греція офіційно попросила допомоги у МВФ, у зв'язку з чим і було скликано засідання правління фонду.
Рішення про відмову в негайній видачі кредитів Греції було прийнято всупереч бажанням глави МВФ Крістін Лагард, пише FT з посиланням на високопоставлених європейських чиновників. Згідно з протоколом засідання правління, проти надання допомоги виступили кілька азіатських членів фонду, а також Канада і Бразилія.
У звіті також відзначається сильне розбіжність у поглядах на допомогу Греції між МВФ і країнами єврозони. "Греція хоче зважитися на деякі важливі реформи тільки восени, а європейці хочуть укласти угоду про допомогу, лише побачивши перші результати реформ, тому що вони спочатку хочуть відновити довіру", - йдеться в протоколі засідання правління МВФ.
23 липня грецький парламент прийняв другий пакет законопроектів для продовження переговорів з міжнародними кредиторами з приводу надання Афінам кредиту в розмірі 86 млрд євро.
Повідомлялося, що Греція починає роздавати борги кредиторам. Згідно з джерелами в міністерстві фінансів країни, Греція погасила 4,2 мільярда євро Європейського центрального банку (ЄЦБ) уже в понеділок, 20 липня, щоб уникнути чергового дефолту.
Раніше парламент Греції схвалив угоду з Євросоюзом, за яким зобов'язався розпочати непопулярні реформи в обмін на отримання фіндопомоги і реструктуризації боргу. Прийняття реформ супроводжувалося заворушеннями на вулицях Афін і серйозними дискусіями серед уряду і парламенту Греції, внаслідок чого низка колишніх соратників Ціпраса пішли у відставку або були звільнені.