Греція пропустила черговий платіж за кредитом Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі 456 млн євро, який потрібно було провести в понеділок, 13 липня.
"Ми поінформували про це нашу Раду директорів. На даний момент загальна заборгованість Греції перед МВФ становить близько 2 мільярдів євро. Запит від грецького уряду на продовження строку погашення боргу від 30 червня, як очікується, буде обговорюватися Радою директорів (МВФ) в найближчі тижні", - заявив офіційний представник МВФ Джеррі Райс.
Нагадаємо, нова можлива програма фінансової допомоги Греції має передбачати обсяг кредитування в 82-86 млрд євро.
У свою чергу, лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Пізніше Ціпрас заявив, що Греціядомоглася реструктуризації боргу і отримання 35 млрд євро в обмін на важкі реформи.
Також Reuters повідомляло, на які компроміси в кінцевому підсумку пішли в Греції і в ЄС заради угоди.
У неділю, 12 липня Єврогрупа назвала умови для надання Греції фінансової допомоги в розмірі 86 млрд євро. Дана програма жорстких економічних заходів має бути затверджена в парламенті Греції до 15 липня.
Парламент Греції 11 липня 11 липня, проголосував за пропозиції, які були представлені урядом міжнародним кредиторам. Згідно з законопроектом Афіни запитують 53,5 млрд євро в рамках нового пакета фінансової допомоги.
Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.
Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.