МВФ незадоволений реформами в Греції та відмовляється від участі у третьому пакеті фіндопомоги

Поділитися
МВФ незадоволений реформами в Греції та відмовляється від участі у третьому пакеті фіндопомоги За словами Крістін Лагард, економічний потенціал Греції повинен бути посилений © Flickr/International Monetary Fund
До глибоких реформ закликав Грецію Міжнародний валютний фонд, інакше він не буде брати участь у третьому пакеті фінансової допомоги для Греції.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) поки відмовляється від участі в третій пакет фінансової допомоги Греції та закликає цю країну до "значних економічних реформ".

За словами глави МВФ Крістін Лагард, економічний потенціал Греції повинен бути посилений, а зростання держборгу припинено.

Лагард підкреслила, що ці умови на сьогоднішній день не виконані, а результати розпочатої пенсійної реформи поки неясні, хоча її запуск можна тільки вітати. За словами голови фонду, МВФ бачить "розпочатий в Афінах політичний процес, проте не знає, скільки він триватиме". Тому, зазначила вона, "ми продовжуємо спостерігати і брати те, що відбувається на замітку".

Вкрай спірна пенсійна реформа в Греції буде перебувати в центрі уваги міжнародних контролерів, які незабаром дадуть висновок про хід реалізації третього пакету фінансової допомоги Афінам на загальну суму 86 млрд євро.

Міністр фінансів Греції Евклідіс Цакалотос в інтерв'ю газеті Handelsblatt підтвердив готовність його країни до співпраці з МВФ для здійснення програми допомоги. Одночасно він нагадав про те, що участь фонду у цій програмі вже погоджено.

Повідомлялося, що Греція 22 грудня отримала черговий транш міжнародної фінансової допомоги на €1 млрд у рамках нового пакета фінансової допомоги, наданої після виконання Афінами вимог для подальших жорстких економічних реформю.

14 серпня Єврогрупа схвалила план допомоги Греції, але з рядом додаткових заходів. 86 мільярдів євро будуть виділені Афінам протягом шести років. При цьому восени до програми кредитування може підключитися Міжнародний валютний фонд.

Держборг Греції складає 312 мільярдів євро, це більше 180 відсотків ВВП, і Афіни не справляються з його обслуговуванням. 6 жовтня Європарламент підтримав надання Греції ще 35 млрд євро.

Греція опинилася у важкому становищі країна після дефолту 1 липня, Для того, щоб не вийти із зони євро, після важких переговорів було укладено угоду з Євросоюзом, яка передбачає фінансову допомогу Греції в обмін на важкі реформи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі