Москва все більше сприймає Захід як загрозу і намагається відповісти на неї різкими заявами і зброєю. Про це пише die Welt.
Напруженість у відносинах між Росією і НАТО значно посилилася під час кризи в Україні. НАТО заявило про високу активність російських літаків в європейському повітряному просторі. Протягом двох днів, у вівторок і середу, чотири літаки НАТО піднялися на перехоплення російських винищувачів.
Росія розглядає Захід все частіше як загрозу. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив у середу в Мінську на спільному засіданні російського і білоруського Міністерств оборони, що "прозахідні сили" хотіли в Україні встановити свій вплив, чим зачепили сталий розвиток країн ЄС, Росії та Білорусі.
Тому Росія буде реагувати з підвищеною військовою активністю. Як повідомив Шойгу, програма спільних маневрів Москви і Мінська буде розширюватись в майбутньому році. "Це рішення пов'язане із зміною ситуації поряд з нашими кордонами і в цілому у світі", - сказав він. Російський міністр заявив, що РФ завершила поставку в Білорусь чотирьох зенітно-ракетних комплексів С-300, які в наступному році будуть поставлені на бойове чергування.
Крім того Росія в 2016 році створить в білоруському Бобруйську авіабазу, де розмістить винищувачі Су-27. В кінці минулого року Росія направив свій літак в Білорусь, "для спільного прикордонного контролю". Навесні шість додаткових винищувачів були відправлені в Бобруйськ.
РФ має намір посилити свою військову присутність навіть в Арктиці. " У 2015 році ми будемо практично повністю готові до зустрічі непроханих гостей, як зі сходу, так і з півночі", - сказав Шойгу у вівторок. Додаткові підрозділи російської армії розміщені там. Кілька військових аеродромів на півночі почали відновлювати. Інші аеропорти в Новосибірських островів і на Землі Франца-Йосипа повинна бути введені в експлуатацію знову.
Росія будує на півночі додаткові радіолокаційні станції, щоб до кінця року встановити на території країни суцільне радіолокаційне поле. В Арктиці Росія в середу провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети під назвою Булава.
Шойгу в середині жовтня заявив, що США опрацьовує сценарії операцій меж. Міністр оборони США Чака Гейґела заявив, що в словах про те, що американським військовослужбовцям "доведеться мати справу з ревізіоністською Росією", що стоїть на порозі НАТО, не було загрозливих випадів. Президент Росії Володимир Путін активізував свою риторику проти Заходу в своїй промові в Сочі тиждень тому. Він звинуватив США в "односторонньому диктат" і ескалації конфліктів у світі.