Молдова запроваджує надзвичайний стан в енергетиці з 16 грудня

Поділитися
Молдова запроваджує надзвичайний стан в енергетиці з 16 грудня © Getty Images
Дебати про надзвичайний стан тривали 12 годин, до глибокої ночі, і мало не закінчилися відставкою уряду.

Республіка Молдова, як і заявляла раніше, запроваджує надзвичайний стан в енергетичному секторі з 16 грудня. рішення ухвалили на пленарному засіданні парламенту в ніч із 12 на 13 грудня.

Прем'єр-міністр Дорін Речан обґрунтував прохання надати уряду більше важелів для подолання ймовірної енергетичної кризи, якщо Росія не постачатиме газ у Придністровський регіон із 1 січня 2025 року, передає NewsMaker.

Водночас зазначено, що постраждають саме жителі Придністров'я, які цілком залежать від постачань «Газпрому», у той час, коли жителі правого берега Дністра будуть забезпечені теплом. При цьому Росія ще й вимагає від Молдови виплати неіснуючого, як сказав прем'єр-міністр, боргу в сумі 700 тисяч доларів, а жителів Лівобережжя (Придністровський регіон) використовує як знаряддя для шантажу.

«Якщо у когось ще залишилися ілюзії, що Росія піклується про жителів Придністров'я, що вона їх захищає, то, вважаю, що повинно бути зрозуміло, що вона тримає їх у заручниках і використовує у своїх інтересах для дестабілізації регіону», - сказав глава Кабміну Молдови.

Він підкреслив, що жителі регіону не залишаться без тепла цієї зими, але вони мають розуміти, що газ не безкоштовний.

Дорін Речан, який також поклав на себе обов'язки міністра енергетики, сказав, що ця зима має бути останньою, коли Молдова залежить у постачанні палива від Кремля.

Як рішення прем'єр-міністр запропонував такий шлях: якщо Кучурганська електростанція не зможе забезпечити електроенергією правий і лівий берег Дністра, то Молдова звернеться по закупівлю до країн ЄС і Румунії, зокрема.

Наприкінці виступу прем'єр-міністр звернувся до так званих «агентів Кремля», які сиділи в залі, зі словами, що план із дестабілізації провалиться, а після голосування громадяни Молдови самі побачать, хто за народ, а хто тягне руку за Кремлем.

Однак депутати, переважно соціалісти, вирішили оголосити прем'єру вотум недовіри, який, утім, не пройшов - за проголосували 18, а проти - 55 депутатів парламенту. Політична криза не відбулася. Залишилося, за словами прем'єра, відставити вбік популізм і працювати. Однак наполегливі противники спробували оголосити вотум недовіри уряду загалом. Але у відповідь отримали зауваження від депутатів, що, говорячи про проблеми, які доводиться долати Молдові, треба називати і винуватців. А це - Росія, яка розв'язала війну в Україні, через яку Молдова, та й уся Європа, зазнають збитків і складнощів у логістиці, ціноутворенні та зазнають труднощів. А ті, хто уникає про це говорити, мовчать з політичних та електоральних причин, щоб догодити Кремлю.

[see_also ids=«622274»]

Нагадаємо, Молдова, яка підписала газовий контракт із Грецією, вже позбулася залежності від російського газу. Про це повідомив прем'єр-міністр країни Дорін Речан.

«Якщо на початку війни 100% енергії, споживаної Молдовою, походили з Росії, то сьогодні Молдова більше не залежить від енергетичних постачань з Росії», - зазначив глава молдовського уряду. Молдова більше не споживає природний газ із Росії, Республіка Молдова інтегрована в європейську енергетичну мережу як технічно, так і комерційно», - сказав Речан.

Він додав, що Румунія допомогла країні впоратися з енергетичними викликами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі