Звільнений із російського полону американський журналіст написав про репресивний орган РФ

Поділитися
Звільнений із російського полону американський журналіст написав про репресивний орган РФ © Evan Gershkovich/Facebook
Еван Гершкович опублікував розслідування про "гвинтики" репресивної машини Росії.

Після звільнення з російського полону журналіст американської газети The Wall Street Journal, у співавторстві з іншими колегами опублікував свій перший після повернення з Росії матеріал - розслідування про роботу Департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ РФ (ДКРО).

За твердженням журналістів, пише Настоящее время, ДКРО відіграє значну роль у найбільшій з часів Сталіна хвилі репресій у Росії. У статті вказується, що саме цей департамент вів кампанію з арешту американських громадян, зокрема й самого Гершковича, оскільки підрозділу було доручено домогтися звільнення Вадима Красікова, що і сталося в серпні 2024 року, коли Гершковича обміняли.

Департамент, про який пише WSJ, очолює генерал-лейтенант Дмитро Мінаєв. Він був у літаку, на якому летіли ув'язнені, яких висилали з Росії, і навіть потрапив на опубліковане ФСБ відео обміну. Мінаєв підпорядковується керівнику першої служби ФСБ Владиславу Меньщикову, який грає з Путіним у хокей, зазначають журналісти. За їхніми даними, очільник ДКРО сам обирає американців для арешту і росіян для обміну.

Так, у рамках кампанії зі звільнення з Німеччини Красикова заарештували самого Гершковича, баскетболістку Бріттні Грайнер і колишнього морпіха Пола Вілана.

У статті наголошується, що цей департамент отримав завдання задовольнити «апетит президента до шпигунів і зрадників - реальних чи уявних», який посилився після початку війни. Роль ДКРО полягає в розробці та організації операцій, для виконання яких департамент бере найкращих офіцерів з інших підрозділів ФСБ.

Серед інших завдань департаменту було стеження за західними дипломатами в Росії, а також чинення тиску на учнів школи при посольстві США, щоб ті шпигували за своїми однокласниками.

Департамент також брав участь у чистках Міноборони.

За словами співрозмовників WSJ, ДКРО організовувало викрадення людей у країнах колишнього СРСР. Наприклад, офіцери цього департаменту одного разу перетнули кордон з Естонією, підірвали димову гранату і перевели співробітника естонської служби безпеки через кордон, щоб потім використовувати його для обміну на російського шпигуна, затриманого в Естонії, пишуть журналісти.

В Україні ДКРО проводить диверсії і збирає розвіддані про чиновників, сказав WSJ співробітник розвідки однієї із західних країн. За словами українських чиновників, департамент відповідальний за вибухи бомб у машинах у Києві 2017 року, у яких загинули співробітники ГУР і СБУ.

Загалом у департаменті ФСБ працює близько двох тисяч співробітників, і, як розповіли журналістові американські та європейські чиновники, жоден із них не попросив притулку на Заході. У співробітників ДКРО, за даними Гершковича, велика навіть за мірками ФСБ зарплата, пільгова іпотека і путівки на найкращі російські курорти.

Нагадаємо, Вашингтон і Москва 1 серпня провели великий обмін ув'язненими: Росія, зокрема, звільнила журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковіча та колишнього морського піхотинця Пола Вілана, а також дисидентів, включно з Володимиром Кара-Мурзою, в рамках багатонаціональної угоди, яка загалом дала змогу звільнити близько двох десятків осіб.

Обмін відбувся, незважаючи на те, що відносини між Вашингтоном і Москвою перебувають на найнижчому рівні з часів холодної війни після повномасштабного вторгнення російського диктатора Володимира Путіна в Україну в лютому 2022 року.

Згідно з угодою, Росія звільнила Гершковича, якого в РФ засудили за шпигунство. Також було звільнено Вілана, який перебував у російській в'язниці з 2018 року за звинуваченнями у шпигунстві, і Курмашеву, засуджену в РФ за поширення «неправдивої інформації» про російських військових.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі