Молдова видає фейкові документи злочинцям оголошеним в міжнародний розшук

Поділитися
Молдова видає фейкові документи злочинцям оголошеним в міжнародний розшук Скільки міжнародних злочинців ховаються в Молдові під фальшивими іменами, не відомо © DonPomidor / Depositphotos
Молдавські журналісти викрили корупційну схему надання злочинцям, яких розшукують в світі фальшивих документів, з якими ті можуть подорожувати по всьому світу.

Злочинці оголошені в міжнародні розшук можуть отримати захист держави всього за 10 тисяч американських доларів, повідомляє RISE Moldova.

Державні службовці мають можливість підробити Держреєстр населення та видати новий паспорт громадянина Молдови. Для отримання нового імені, правопорушники повинні звернутися в паспортний стіл і подати заявку про втрату радянського паспорта.

Скільки міжнародних злочинців ховаються в Молдові під фальшивими іменами, не відомо. У 2014 році співробітники Національного антикорупційного центру знайшли у будинку та в офісі співробітника відділу обліку та документування населення Кишинева Леоніда Шандровського більше 500 паспортів радянського зразка.

Тоді співробітники правоохоронних органів повідомили, що держслужбовці використовували дані зі старих паспортів для виготовлення підроблених посвідчень особи людям, які не мають права на громадянство Молдови і знаходяться в міжнародному розшуку.

У своєму розслідуванні журналісти називають кількох злочинців, яким вдалося отримати в Молдові фальшиві документи. Серед них - іспанський бізнесмен Року Сампер Хорхе Ігнасіо, розшукуваний Інтерполом за розкрадання державних фондів.

Відповідно до законодавства Республіки Молдова, посвідчення особи може бути видано у багатьох випадках, в тому числі у разі "заміни радянського паспорта (зразка 1974 року)". Фактично, більшість злочинців, які перебувають в розшуку, в тому числі, Року Сампер, скористалися цією можливістю.

Так, в кінці 2011 року Сампер з'явився у Відділ обліку та документування населення сектора Ришкановка молдавської столиці, і заповнив заяву про втрату "паспорта радянського зразка", якого насправді він ніколи не мав.

В Молдові він отримав документи на ім'я Георгія Ботнара за 10 тисяч євро. Два молдавських посередника і співробітника відділу видачі документів у Кишиневі допомогли іспанцеві отримати документи, сфальсифікувавши Державний реєстр населення Молдови.

Олігархи-втікачі просяться назад в Росію через боротьбу з корупцією у Великобританії. Британський суд збирається заморозити активи людей, які не можуть пояснити походження свого багатства.

Темпи боротьби з корупцією в Україні скоротилися в два рази - Transparency International. у дослідженні Transparency International "Індекс сприйняття корупції" Україна отримала на 1 бал більше, ніж Росія і на 1 бал менше, ніж Молдова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі