"Я б хотіла, щоб це бюро (антикорупційне - ред.) радників прем'єр-міністра створили за два тижні, і ми б хотіли запросити людей з України, Румунії, щоб перейняти досвід цих країн", - зазначила вона.
У планах Санду створення консультативного органу у складі радників прем'єр-міністра.
"Ми тільки розпочинаємо процес очищення державних інституцій від контролю колишнього режиму, і намагаємося пересвідчитися в незалежності цих інститутів. Я вірю, що зараз в Молдові та Україні для цього є вікно можливостей. Ми повинні починати з ключових інститутів. У нашому випадку - це прокуратура, галузь юстиції, суди", - зазначила Санду.
8 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни, нібито через те, що депутати не сформували уряд протягом 90 днів після виборів. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок ACUM.
На екстреному засіданні парламенту 8 червня був затверджений склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду принесли присягу. Уряд Молдови очолила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікером парламенту стала лідер "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.
Також депутати проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу Демократичної партії.
Лідер Демпартії Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку ACUM узурпувати владу. А Конституційний суд відсторонив від посади президента Ігоря Додона за нероспуск парламенту.
Детальніше про ситуацію в Молдові читайте у статті Артема Філіпенка "Єдність і боротьба протилежностей" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".