Могеріні розповіла про виборчу взаємодію Євросоюзу з Росією

Поділитися
Могеріні розповіла про виборчу взаємодію Євросоюзу з Росією Політика ЄС у відносинах із РФ не змінилася, зазначає Федеріка Могеріні © Sputnik/ Vladimir Sergeev
ЄС взаємодіятиме з країною-агресором у тих питаннях, в яких є явний інтерес Євросоюзу.

Політика Європейського союзу у відносинах із Росією не змінилася і будується на п'яти принципах, зокрема, принципі виборчої взаємодії, зазначає верховний представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні.

За її словами, перший з них: для будь-яких істотних змін відносин країною-агресором повинні бути повністю реалізовані Мінські угоди в Донбасі, а незаконна анексія Криму повинна припинитися.

"Наші економічні санкції також пов'язані з цією установкою. Згідно міжнародному праву, Крим ‒ це Україна", - розповіла Могеріні в інтерв'ю УНІАН.

Згідно з принципом виборчої взаємодії, Євросоюз підтримуватиме контакти з Росією у тих темах, де є явний інтерес Євросоюзу. До таких тем належать:

- відновлення мирного процесу на Близькому Сході;

- збереження ядерної угоди з Іраном;

- денуклеарізація Корейського півострова;

- пошук шляхів політичного врегулювання війни в Сирії.

"Важливо, щоб ці контакти тривали. У той самий час, наші очікування від Росії залишаються чіткими: виконання своїх міжнародних зобов'язань і повага до міжнародного права, у тому числі на сході України, в Криму та Севастополі", - додала верховний представник Євросоюзу.

Нагадаємо, 21 грудня Європейська Рада поширила офіційне повідомлення про продовження санкцій Євросоюзу проти Росії ще на шість місяців – до 31 липня 2018 року.

Відповідне рішення було ухвалене за підсумками Саміту ЄС 14 грудня, на якому президент Франції Еммануель Макрон і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель виступили з доповіддю про імплементацію Мінських домовленостей і вказали на відсутність передумов для зняття санкцій.

Санкції проти Росії були введені Європейським союзом 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року, згодом їх продовжували кожні півроку.

Детальніше про політику західних країн щодо Росії читайте в статті Олени Снігир "Діалог і стримування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі